wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:45

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Aplikacja wspierająca opiekę nad zwierzętami [POBIERZ]

Miasto Wrocław nawiązuje współpracę z Fundacją VetApp i darmowo udostępnia mieszkańcom aplikację wspierającą opiekę nad zwierzętami. Jak możesz ją pobrać i co oferuje?

Reklama

W odpowiedzi na rosnące potrzeby związane z opieką weterynaryjną, Urząd Miejski podjął decyzję o nawiązaniu współpracy z Fundacją VetApp. Dzięki temu mieszkańcy Wrocławia otrzymają bezpłatnie dostęp do dedykowanej platformy, która wesprze opiekunów psów i kotów w pielęgnacji, profilaktyce, pre-diagnostyce i dietetyce. To pierwszy na świecie tego typu program współpracy.

Cieszmy się, że możemy wspierać i testować innowacje, które przyczyniają się do poprawy życia naszych mieszkańców i ich czworonożnych towarzyszy. Współpraca z Fundacją VetApp to element realizacji idei Smart City we Wrocławiu. Jako miasto zdecydowaliśmy się na testowanie aplikacji VetApp, która może stać się nieocenionym wsparciem dla wrocławian w zakresie opieki i dbania o zdrowie ich czworonogów. Naszym celem jest dostarczanie nowoczesnych rozwiązań, które nie tylko ułatwią, ale również polepszą jakość życia mieszkańców.
Robert Bednarski, dyrektor ds. smart city UMW

Wrocław z aplikacją do opieki nad zwierzętami

Aplikacja VetApp to platforma, która m.in. oferuje bezpośredni dostęp do usług weterynaryjnych, edukacji oraz wsparcia dla właścicieli zwierząt w codziennej pielęgnacji i profilaktyce. Dzięki funkcjom takim, jak pre-diagnoza, która pozwala na weryfikację objawów choroby pupila, konsultacje z lekarzem weterynarii online czy zarządzanie zdrowiem czworonogów w ramach pielęgnacji czy dietetyki, VetApp stanowi integralną część codziennej opieki nad zwierzętami.

– Wrocław to jeden z wiodących ośrodków innowacyjności w Polsce i pierwsze miasto, które udostępnia mieszkańcom naszą aplikację. Oferowane przez VetApp rozwiązania ułatwią dostęp do wysokiej jakości usług weterynaryjnych dla właścicieli zwierząt domowych i wpłyną pozytywnie na życie i zdrowie ich pupili – podkreśla dr Mariusz Andrych, prezes zarządu VetApp.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Aplikacja VetApp dla opiekunów czworonogów - kod QR do pobrania i komórka z widokiem na aplikację, obok pies i kot Fundacja VetApp
Aplikacja VetApp dla opiekunów czworonogów - kod QR do pobrania i komórka z widokiem na aplikację, obok pies i kot

– W ramach współpracy Fundacji VetApp oraz Miasta Wrocław aplikacja zostanie udostępniona jego mieszkańcom - wraz z dedykowanymi im funkcjonalnościami – dodaje Artur Oppelt, prezes Fundacji VetApp.

Fundacja VetApp wraz z miastem planują również zainicjować szereg rozwiązań mających na celu edukację mieszkańców oraz promowanie zdrowych i bezpiecznych praktyk w opiece nad zwierzętami. Dzięki współpracy z Wrocławiem, twórcy aplikacji VetApp zamierzają jeszcze bardziej rozszerzyć swoje narzędzie. Plany obejmują integrację aplikacji z miejskimi programami pomocy w postaci interaktywnej mapy, co umożliwi właścicielom zwierząt łatwy dostęp do informacji.

– Edukacja społeczeństwa w kwestii odpowiedzialności za zwierzęta i możliwości otrzymywanych od miasta jest niezwykle istotna. Platforma VetApp oferuje edukacyjne treści dotyczące opieki nad psami i kotami oraz promuje usługi dostępne dla mieszkańców Wrocławia. Wierzymy, że przyczyni się to do zwiększenia ich świadomości – wyjaśnia Barbara Borzymowska, rzecznik prezydenta Wrocławia ds. zwierząt.

Jak skorzystać z darmowej wersji VetApp?

Dołączenie do VetApp jest niezwykle proste - wystarczy wejść w link VetApp, założyć konto ustawiając nazwę użytkownika i hasło oraz podając adres mailowy.

Aplikacja jest dostępna z poziomu desktop i mobile. W ramach współpracy z miastem opiekunowie zwierząt mogą skorzystać z darmowej wersji aplikacji VetApp Free, a z dedykowanym kodem VETAPPWRO aplikacja w pakiecie VetApp Premium dostępna będzie do końca września 2024 r.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl