Zamkną kolejny fragment Nowowiejskiej

Remont ul. Nowowiejskiej idzie do przodu. Drogowcy od 6 grudnia rozpoczną prace na kolejnym fragmencie. Dla ruchu będzie zamknięty odcinek między skrzyżowaniem z ul. Prusa i Piastowską.

  • Drogowcy na ul. Nowowiejskiej wejdą teraz na fragment między skrzyżowaniem z ul. Prusa i Piastowską.


6 grudnia drogowcy wkroczą z robotami na ul. Nowowiejskiej w kolejny etap. Zamkną odcinek tej drogi między ulicami Prusa i Piastowskiej. Mieszkańcy będą mogli dojechać do swoich posesji od ul. Piastowskiej, ale dla nas wszystkich przejazd przez Nowowiejską możliwy będzie tylko objazdem.

Wprowadzenie z 5 na 6 grudnia tymczasowej organizacji ruchu wiąże się z zamknięciem kolejnego odcinka Nowowiejskiej od Prusa do Piastowskiej łącznie ze skrzyżowaniami. Objazd od strony placu Grunwaldzkiego ulicami Sienkiewicza, Wyszyńskiego, Prusa i Żeromskiego do Nowowiejskiej. W przeciwnym kierunku można będzie jechać od Nowowiejskiej ulicą Wyszyńskiego do Prusa bądź do Sienkiewicza, w zależności od celu podróży.
Inną trasą pojedzie też linie autobusowe komunikacji miejskiej

5/6 ZMIANY W KOMUNIKACJI

Warta nieco ponad 20 mln zł inwestycja składa się z dwóch części - przebudowy ul. Nowowiejskiej od ul. Prusa do Piastowskiej oraz prowadzonego właśnie remontu na odcinku od ul. Wyszyńskiego do ul. Prusa. Na całej długości zaplanowano wymianę sieci podziemnych i nawierzchni. Na odcinku przewidzianym do przebudowy korygowany ma być także układ skrzyżowań. Poprawienia tzw. geometrii wymaga zwłaszcza skrzyżowanie z ul. Prusa. Planowany zakres robót oczywiście obejmuje także torowisko i chodniki. Powstaje nowa ścieżka rowerowa.

Obecnie wciąż trwają jeszcze prace na odcinku od Wyszyńskiego do Prusa. Prowadzone są roboty przy budowie  torowiska tramwajowego i nawierzchni. Warto przy tym podkreślić, że szyny po modernizacji nie tylko umożliwią szybszy przejazd tramwajom ale będą także bardziej przyjazne dla mieszkańców ponieważ mają być o wiele cichsze. Ta część prac powinna zakończyć się szybciej. Termin ukończenia dla całej inwestycji to jesień 2015 r.

ram

Zgłoś uwagę