Artist Proofs by Szymon Brodziak

Wyjątkowa wystawa zdjęć autorstwa polskiego fotografa o międzynarodowej sławie Szymona Brodziaka po raz pierwszy do obejrzenia we Wrocławiu. Ekspozycja promuje też publikację pt. „BRODZIAK One”, a widzowie będą mieli możliwość zakupu autorskich edycji zdjęć (Artist Proofs), niedostępnych w ofercie galeryjnej. Część dochodu z ich sprzedaży zasili konto Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. 


Podczas wrocławskiego pokazu zobaczymy kilkanaście wielkoformatowych prac z ostatnich dziesięciu lat fotograficznej działalności Szymona Brodziaka. To zdjęcia kobiet fotografowanych w czerni i bieli, w zaskakujących, czasem kontrowersyjnych sytuacjach i pozach. Ich artyzm, intrygująca atmosfera i emocje, silnie oddziałujące na widza, sprawiają, że kadry stworzone dla kampanii reklamowych wielkich marek są dziś samodzielnymi dziełami o unikalnym artystycznym charakterze. Na wystawie pojawią się także prace z limitowanych edycji kalendarzy, m.in. zdjęcia zjawiskowej modelki Leonory Jiménez, oraz autorskie fotografie portretowe, ujmujące intymnym nastrojem.

Czarno-białe zdjęcia Szymona Brodziaka (ur. 1979) zyskały uznanie i odniosły komercyjny sukces. Jego rozpoznawalny styl sprawił, że krytycy okrzyknęli go „artystycznym spadkobiercą Helmuta Newtona”, a sama Fundacja Helmuta Newtona uhonorowała wystawą „Newton, Horvat, Brodziak”, którą w berlińskim Muzeum Fotografii można oglądać jeszcze do połowy listopada br. Wystawa jest olbrzymim wyróżnieniem i dowodem uznania dla twórczości Szymona Brodziaka – pierwszego fotografa z Polski i najmłodszego spośród artystów zaproszonych do współpracy przez to prestiżowe muzeum. Sam Brodziak nie kryje fascynacji i inspiracji twórczością Helmuta Newtona, a June Newton – żona legendarnego fotografia, w dowód uznania dla jego talentu zamieściła osobistą dedykację w wydanym w zeszłym roku autorskim albumie „BRODZIAK One”. 

Więcej o twórczości Brodziaka i wystawie jego prac we Wrocławiu piszemy poniżej:

 

Szymon Brodziak i jego fotografie po raz pierwszy we Wrocławiu

Szymon Brodziak i jego fotografie po raz pierwszy we Wrocławiu

Wernisaż / Wystawa
Termin od 16 października 2015 do 8 listopada 2015

Miejsce Galeria Wnętrz Domar

Zobacz
Zgłoś uwagę