Wrosound, czyli przegląd wrocławskich grup muzycznych

Fani kojarzą festiwal pod dwiema nazwami. Najpierw był Wrocławski sound, od dwóch lat mamy WROsound. Taka sama pozostała jednak główna idea. Przedstawić najciekawsze postaci miejskiej sceny muzycznej i wzbogacić program o kilku gościnnych artystów z Polski. W tym roku z Trójmiasta i Warszawy, ale też z Chech. Start 7. edycji w piątek 4 grudnia, finisz następnego dnia w Imparcie.

  • wrosound breslaux

    Braslaux zagrają 4 grudnia w Imparcie

  • endy yden wrosound

    Endy Yden wystąpi 4 grudnia w Imparcie

  • stary malenka wrosound

    Stary Malenka 5 grudnia w Imparcie


WROsound FESTIVAL 2015

WROsound FESTIVAL 2015

Koncert / ESK / W klubie
Termin od 4 grudnia 2015 do 5 grudnia 2015

Miejsce Scena Teatralna Impart

Zobacz

W mieście dzieje się. Gdy przyjrzymy się, ile ciekawych zespołów pracuje obecnie we Wrocławiu i o ilu z nich nie mieliśmy jeszcze pojęcia, warto nie tylko nadrobić zaległości na WROsound, ale i podbudować przy okazji lokalną dumę. Przez dwa grudniowe dni (4 i 5 grudnia) w Imparcie można skorzystać z niepowtarzalnej okazji wzięcia udziału w szczególnym Wrocław Showcase różnych gatunków – od piosenki aktorskiej poprzez pop, rock, hip-hop po post punk i acid house.

W piątek 4 grudnia na scenie zaprezentuje się 5 formacji. To Breslaux specjalizujący się w dubstepie, chillstepie i tak lubianej elektro. Następnie Electro Acoustic Beat Sessions, czyli hip-hop i funky. Potem Endy Yden (w rzeczywistości Andrzej Strzemżalski, specjalista od electronic live act wpatrzony w lata 80. i grupy takie, jak Talk Talk), grupa Ghost of Breslau (w gatunku ambient i industrial), a także gość z Czech – Kyklos Galaktikos w klimatach rapujących i hip-hopowych.

WroSound dzień 1

WroSound dzień 1

Koncert / ESK / W klubie

Termin brak terminów w najbliższym czasie.

Zobacz

W sobotę z kolei klimaty nie mniej zróżnicowane. Dead Snow Monster to rock’n’roll niczym z płyt z lat 60., coś dla miłośników klasyki muzyki rozrywkowej. Enchanted Hunters, kwartet trójmiejsko-warszawski – kolejny gość wrocławskiego przeglądu. Mariaż Żagania i Wrocławia to popowa Moire Pop, która kocha brzmienie lat. 80. Piosenkę aktorską wykonują natomiast artyści z grupy Stary Malenka. Pod tajemniczym skrótem UZS kryje się pełna nazwa Ukryte Zalety Systemu, która gra post punk, a performance muzyki elektronicznej zrobi Ventolin (tym razem acid house i noise).

WroSound dzień 2

WroSound dzień 2

Koncert / W klubie

Termin brak terminów w najbliższym czasie.

Zobacz
Zgłoś uwagę