Wrocławscy judocy z powołaniami do reprezentacji Polski

Polski Związek Judo opublikował listę zawodników i zawodniczek, którzy będą reprezentować kraj w I półroczu 2020 roku. Do kadry zostało powołanych 5 judoków wrocławskiego klubu Judo Tigers.

  • Fot. Judo Tigers

    Fot. Judo Tigers


Na początku stycznia powołania do kadr narodowych w swoich kategoriach wiekowych otrzymali: Mikołaj Szopa (Oleśnica), Stanisław Bogusz (Oleśnica), Wiktor Mika (Oleśnica), Krzysztof Cieciorko (Marcinkowice) oraz Maciej Bernatowicz (Wrocław). Wszyscy zawodnicy od początku swojej przygody ze sportem reprezentują klub Judo Tigers działający na terenie Wrocławia i okolicznych miejscowości.

– Powołania są efektem ciężkiej pracy naszych podopiecznych na każdym treningu, co skutkuje ich dynamicznym rozwojem. Rok 2019 pod względem wyników był bardzo dobry dla całego klubu, za co ponownie zostaliśmy nagrodzeni – mówi Michał Zamęcki, trener i prezes klubu Judo Tigers.

O Judo Tigers

Judo Tigers to klub sportowy prowadzący zajęcia dla dzieci i młodzieży na terenie Dolnego Śląska od 2010 roku. W kwietniu 2019 roku drużyna z 3 reprezentantami w składzie (Szopa, Bogusz, Mika) zdobyła srebrny medal na Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów.

Inni powołani także odnosili sukcesy w ubiegłym roku. Maciej Bernatowicz zdobył brązowy, a Krzysztof Cieciorko srebrny medal podczas indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików i Młodziczek.Zgłoś uwagę