Wrocław - mistrzostwa Polski w wspinaczce sportowej

Areną Mistrzostw Polski we wspinaczce sportowej w konkurencji prowadzenie będzie imponująca ściana wspinaczkowa Tarnogaj przy ul. Nyskiej 59 we Wrocławiu.

Zawody zostaną zorganizowane  pod auspicjami Polskiego Związku Alpinizmu i miasta Wrocław, Organizatora igrzysk The World Games w 2017 roku. Na ścianie Tarnogaj poznamy tegorocznych Mistrzów Polski we wspinaczce sportowej w konkurencji prowadzenie wśród seniorów i młodzieżowców. Prowadzenie to najbliższa duchowi klasycznej wspinaczki dyscyplina sportowa. Zawodnicy, aby wygrać, będą musieli wejść jak najwyżej po specjalnie przygotowanych na zawody drogach. Drogi finałowe na mistrzostwa ułożą były Mistrz Świata Tomas Mrazek z Czech, Marcin Wszołek oraz Petr Andrla Eliminacje rozpoczną się w sobotę, 5. grudnia o godz. 10:00 i potrwają do godz.  14:00.  Finał, do którego zakwalifikuje się ośmioro najlepszych zawodników i zawodniczek rozpocznie się o godz. 17:00.  
 
Wspinaczka sportowa to jedna z dyscyplin Igrzysk The World Games, które w 2017 roku zostaną zorganizowane we Wrocławiu. The World Games 2017 to największa impreza sportowa, która odbędzie się w Polsce. Wstępne szacunki mówią, że w czasie igrzysk do Wrocławia przyjedzie ponad pół miliona gości, około 4 tys. sportowców i przynajmniej kilkadziesiąt ekip telewizyjnych relacjonujących na żywo zmagania zawodników biorących udział w Światowych Igrzyskach Sportowych.
 
Wrocławskie World Games będą najprawdopodobniej ostatnimi, na których zaprezentuje się wspinaczka, bowiem z dużą dozą prawdopodobieństwa można napisać, że zadebiutuje ona na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 roku i zostanie na trwale wpisana na listę dyscyplin olimpijskich. . 
 
Harmonogram zawodów we Wrocławiu  
 
Sobota 5 grudnia 2015
 
8:00 – otwarcie ściany dla zawodników
 
9:00 – 9:45 – rejestracja i weryfikacja zgłoszeń
 
10:00 – 14:00 – runda eliminacyjna (FLASH)
 
16:00 – zamknięcie strefy izolacji
 
17:00 – runda finałowa (ON-SIGHT)
 
19:00 – dekoracja zwycięzców
Zgłoś uwagę