Pierwszy fragment drogi S5 już otwarty

Pierwszy z trzech dolnośląskich fragmentów drogi ekspresowej S5 z Wrocławia w kierunku Poznania już otwarty. Chodzi o odcinek od Żmigrodu do węzła Korzeńsko. Kolejne dwa drogowcy oddadzą do ruchu w grudniu. 

  • fot. GDDKiA

  • fot. GDDKiA

  • fot. GDDKiA

  • fot. GDDKiA


Dzisiaj przed południem został otwarty dla kierowców pierwszy z trzech dolnośląskich fragmentów drogi ekspresowej S5, która docelowo będzie mieć 360 kilometrów i połączy Wrocław z Poznaniem i dalej z autostradą A1 w okolicy Grudziądza. Odcinek ze Żmigrodu do granicy województwa liczy około 15 kilometrów. Wykonywało go konsorcjum firm Budimex i Strabag. Drogowcom udało się zakończyć prace 6 tygodni przed czasem.

Aby droga z Wrocławia do Poznania była jeszcze wygodniejsza musimy poczekać do grudnia, bo wtedy zostaną otwarte dwa fragmenty S5 bliżej stolicy Dolnego Śląska. Chodzi o ten najdłuższy fragment liczący blisko 20 km z węzła Wrocław Północ w kierunku Trzebnicy oraz drugi, ten środkowy, który liczy około 14 kilometrów i przebiega m.in. w okolicy Prusic. 

Przypomnijmy. W ramach inwestycji łącznie powstanie 7 węzłów drogowych (Żmigródek, Żmigród, Krościna, Prusice, Trzebnica, Kryniczno, Widawa), 46 obiektów mostowych, 4 Miejsca Obsługi Podróżnych Morzęcino (MOP): Morzęcino Zachód II i Wschód III, Wisznia Mała Zachód III i Wschód II, Obwód Utrzymania Drogowego przy w. Krościna. Całkowity koszt projektu zaplanowano na 1 861 183 230,00 PLN, natomiast wartość dofinansowania ze środków Unii Europejskiej to 911 126 425,26 PLN.

Zgłoś uwagę