Nowe połączenie lotnicze z Wrocławia

Podróż z Wrocławia do drugiej z największych angielskich metropolii zajmie niespełna 1,5 godziny. Samoloty na trasie do Birmingham będą latały dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki. Połączenie obsługują linie Wizz Air.


Razem z Birmingham wrocławskie lotnisko ma łącznie już 11 połączeń na Wyspy Brytyjskie. Pierwszy samolot na najnowszej trasie do Anglii wystartuje z Wrocławia dziś o godz. 19.30, a w Birmingham wyląduje o godz. 20.50. W drogę powrotną wyruszy o godz. 21:20, a w stolicy Dolnego Śląska zamelduje się o godz. 00:35. Godziny lotów poniedziałkowych są takie same.

– Birmingham znakomicie uzupełni ofertę połączeń na Wyspy Brytyjskie. Lotami na tej trasie
z pewnością będą zainteresowani pasażerowie związani zawodowo z regionem West Midlands
i ich rodziny. Mieszka tam wielu Polaków. Ale Birmingham jest bardzo ciekawą metropolią także z punktu widzenia turysty. Nowe połączenie to okazja, żeby poznać to miasto – mówi Monika Półtorzycka-Jon, menadżer ds. marketingu i PR w Porcie Lotniczym Wrocław.

Lotnisko w Birmingham znajduje się tylko 13 km od centrum miasta. W skład metropolii, drugiej pod względem wielkości w Anglii, wchodzą m.in. Coventry, Wolverhampton, West Bromwich, Walsall, Tamworth czy Dudley. Z Birmingham można też łatwo i szybko dostać się do innych większych miast, w tym do Nottingham, Derby, Leicester czy Stoke.

Wizz Air obecnie obsługuje z Wrocławia jeszcze dwie trasy na Wyspy Brytyjskie: do Londynu-Luton oraz Doncaster-Sheffield, a poza tym oferuje jeszcze cztery połączenia: do Dortmundu, Eindhoven, Oslo-Torp oraz Sztokholmu-Skavsta.  

Zgłoś uwagę