Dane z godz. 02:30

3. WKS przegrał z Dąbrową Górniczą

Porażka 71:89 z Dąbrową Górniczą była siódmą z rzędu i szóstą u siebie w obecnych rozgrywkach.Wrocławianie nie mogą przerwać fatalnej ligowej serii.

Gdy do Orbity zawitał MKS Dąbrowa Górnicza, gospodarze liczyli na przerwanie swojej ligowej bessy. Kolejny raz fatalna trzecia kwarta zaprzepaściła jednak szanse na pierwszy ligowy triumf u siebie.

Śląsk zdobył pierwsze punkty w meczu, ale następne prowadzenie osiągnął dopiero w połowie drugiej kwarty, kiedy to po trafieniu Kamila Chanasa było 27:25. Wrocławianie wyszli na prowadzenie w momencie, w którym na parkiecie w zespole gospodarzy przebywało czterech Polaków. Ostatnie słowo w pierwszej połowie należało jednak do gości i po pierwszej połowie WKS przegrywał 35:39. Wynik pewnie byłby bardziej korzystny, gdyby wrocławianom wpadały rzuty trzypunktowe - po dwóch kwartach gospodarze mieli tylko 1/11 zza łuku.

Goście odskoczyli od Śląska, gdy po zmianie stron dwukrotnie z rzędu za trzy trafił Dower. Śląsk przegrał ostatecznie 71:89. Wrocławianie zaliczyli znacznie mniej asyst, więcej strat i rzucali z gorszą skutecznością.

Dla WKS-u porażka oznacza pogorszenie bilansu w TBL do wyniku 2-9.

Kolejny mecz czeka wrocławian 16 grudnia. Będzie to wyjazdowy pojedynek z Turk Telecom Ankara w pierwszej kolejce drugiej rundy FIBA Europe Cup. Na ligowe parkiety WKS powróci 21 grudnia. W Orbicie, o 20:35, wrocławianie podejmą Asseco Gdynia.