Ufunduj dziecku bilet do teatru – akcja WCTD

Już w maju Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka chce zaprosić na spektakle kolejne 60 dzieci w ramach całorocznej akcji „Ufunduj bilet”. Oznacza to, że od początku projektu ponad 200 dzieci odwiedzi teatr bezpłatnie!


W maju WCTD odwiedzą dzieci ze szkoły mieszczącej się na terenach wiejskich, w pobliżu których brakuje dostępu do wydarzeń kulturalnych, oraz dzieci z jednego z wrocławskich specjalnych ośrodków wychowawczych. 

Dlaczego ufundować bilet? 

„Większość uczniów pochodzi z ubogich rodzin, zazwyczaj nie uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych wraz z rodzicami, wiele dzieci nigdy nie było w teatrze" – tak często mówią o swoich podopiecznych w klasach nauczyciele. I jest to rzeczywiście prawda. Takich wykluczeń z uczestnictwa w kulturze wśród dzieci i młodzieży jest ciągle zbyt dużo. Dlatego każde działanie, które sprzyja naprawie takiego stanu rzeczy, jest nie tylko godne pochwały, ale – co ważniejsze – naśladowania.  
Taką akcję prowadzi właśnie Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, zachęcając wszystkich, którzy mogą to zrobić, do kupowania dodatkowych biletów dla dzieci potrzebujących wsparcia. Koszt takiej pomocy jest niewielki, a radość dzieci ogromna – o czym organizatorzy projektu mogli sie juz niejednokrotnie przekonać.  

Jak możesz pomóc

 
Bilet kosztuje tylko 14 zł. Wystarczy wpłacić dowolną kwotę na konto Fundacji, a organizatorzy zobowiązują sie do zapewnienie dzieciom wizyty w teatrze!
 
Więcej dowiesz się: koordynator@centrumtworczosci.pl, tel. 71 341 80 02, 661 136 434, 
Zgłoś uwagę