Targi Dobrych Książek we Wrocławiu - tego nie przegap

W czwartek startuje 24 edycja Wrocławskich Targów Dobrych Książek. Swoją ofertę zaprezentuje we Wrocławskim Centrum Kongresowym wiele wydawnictw. Wybraliśmy dla Was najnowsze książki o Wrocławiu i Dolnym Śląsku, które będzie można nie tylko kupić, ale też podpisać u autora. To przewodniki, zapiski i…kryminał.


O Wrocławiu

  • „Szlakiem wrocławskich krasnali” Krzysztofa Głucha (Wydawnictwo eMKa) to świetna książeczka dla przedszkolaków, do której dołączono kolorowankę. Autor w dowcipny sposób zachęca rodziców i dzieci do zwiedzania miejsc, w jakich zamieszkały krasnale. Przy każdej z figurek rodzic czyta opis, a dziecko ma do wykonania jakieś zadanie. Lekcja historii Wrocławia przez pryzmat niziołków w charakterystycznych spiczastych czapeczkach.  

Krzysztof Głuch podpisuje książkę w piątek o 15.45 i w niedzielę o 14.00 na stoisku Wydawnictwa eMKa.

  • „Wrocław w 1945 roku i dzisiaj” Marzeny Smolak (Wydawnictwo Via Nova) to arcyciekawy przewodnik po Wrocławiu z czasów Festung Breslau, gdy fanatyczni nazistowscy obrońcy poświęcali bez mrugnięcia okiem piękne zabytkowe budowle i z czasów powojennych, gdy przybyli do miasta polscy mieszkańcy musieli zmierzyć się z jego odbudową.

Spotkanie z Marzeną Smolak odbędzie się w piątek o 17.00 w sali B Wrocławskiego Centrum Kongresowego.

  • „Pomruk wrocławskich salonów, czyli zapiski kulturalnego doktora” Krzysztofa Wroneckiego (Wydawnictwo Atut). Przed laty kronikarzem życia kulturalnego Wrocławia był Wojciech hr. Dzieduszycki. Z kolei za życie towarzyskie elit odpowiedzialność „ponosił” profesor Jerzy Dudek. Teraz dostajemy do rąk zapiski kardiochirurga Krzysztofa Wroneckiego, który przez ostatnie trzynaście lat publikował owe felietony w „Medium”, piśmie Dolnośląskiej Izby Lekarskiej. Jest o kulturze, sztuce, ale i dobroczynności.

Krzysztof Wronecki będzie podpisywał zbiór felietonów  w piątek od 18.00 na stoisku Wydawnictwa Atut.

  • „Kroniki Klary Schulz. Grande finale” Nadii Szagdaj (Wydawnictwo Bukowy Las), czyli ostatnia część słynnej kryminalnej trylogii, której bohaterką jest  przebojowa Pani detektyw rozwiązująca swoje sprawy w Breslau. Tym razem autorka przenosi nas do 1911 roku, a jest akurat grudzień. W świątecznych okolicznościach przyrody Klara Schulz, spodziewająca się dziecka, będzie musiała rozwiązać zagadkę z przeszłości i zmierzyć się z aktualną sprawą kryminalną.  

Nadia Szagdaj spotka się z czytelnikami w sobotę o 13.30 we Wrocławskim Centrum Kongresowym.

O Dolnym Śląsku

  • „Ślęża dla odkrywców” Joanny Lamparskiej (Wydawnictwo Kartograficzne Eko-Graf). Wrocławska dziennikarka i zapalona podróżniczka (zwłaszcza po wielu ciekawych zakątkach naszego regionu) tym razem przybliża czytelnikom Ślężę. „Codziennie na tę górę wchodzą setki osób, na ogół wybierają jedną i tę samą drogę, a tymczasem można tu znaleźć kompletnie nikomu nie znane zakątki” – przekonuje Joanna Lamparska.

Spotkanie z autorką w sobotę o 11.00 w sali B Wrocławskiego Centrum Kongresowego. Potem Joanna Lamparska będzie także podpisywała swoje książki na stoisku Wydawnictwa Kartograficznego Eko-Graf.

  • „Dolny Śląsk. 10 najpiękniejszych wycieczek” Małgorzaty Urlich-Kornackiej (tekst) i Stanisława Klimka (fotografie) – Wydawnictwo Via Nova. W myśl powiedzenia „cudze chwalicie, swego nie znacie” świetna okazja, by nadrobić znajomość „swojego” i wybrać się szlakiem atrakcji polecanych przez autorkę. To m.in. zamki, pałace, świątynie, zabytki techniki, ale i pomniki przyrody i zapierające dech w piersiach widoki.

Autorka spotka się z czytelnikami w niedzielę o 13.30 w sali B Wrocławskiego Centrum Kongresowego.

Zgłoś uwagę