wroclaw.pl strona główna Sport i rekreacja we Wrocławiu – najświeższe wiadomości Sport i rekreacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Sport i rekreacja
  3. Z Akademii Śląska do reprezentacji Polski! Coraz więcej młodych piłkarek i piłkarzy z Wrocławia w narodowych barwach

Sportowcy, nie tylko uprawiający piłkę nożną, często podkreślają, jak wielką dumą jest dla nich występ w narodowych barwach. Tego zaszczytu dostępuje coraz więcej piłkarzy i piłkarek WKS-u. Rozwój Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław oraz sekcji kobiet sprawia, że jeszcze częściej możemy podziwiać przedstawicieli wrocławskiego klubu w koszulkach z orłem na piersi.

Reklama

Śląsk Wrocław jest największym klubem w Polsce pod względem liczby drużyn na poziomie centralnym. Poza pierwszą drużyną prowadzoną przez Ivana Djurdjevicia w klubie trenuje kilkaset młodych piłkarzy i piłkarek. I to z coraz lepszymi skutkami, czego dowodem są liczne powołania do reprezentacji narodowych.

Bardzo cieszymy się, że mamy tylu reprezentantów Polski. To oczywiście wyróżnienie dla tych piłkarzy, ale również docenienie naszej pracy w Akademii i potwierdzenie, że idziemy ze szkoleniem w dobrym kierunku. Wierzę, że reprezentanci Śląska nadal będą powoływani do kadry i w niedalekiej przyszłości będą stanowić o sile pierwszej drużyny.
Krzysztof Paluszek, dyrektor ds. rozwoju sportowego Śląska

Młodzicy Śląska w starciach z reprezentacjami Belgii, Hiszpanii i Czech

Biało-czerwona kadra U-17 w ostatnich dniach brała udział w towarzyskim turnieju, podczas którego rywalizowała z rówieśnikami z Norwegii, Belgii i Szwecji. W hiszpańskiej La Nucii Polacy najpierw pokonali Norwegię 3:2, a następnie dość łatwo rozprawili się z Belgią, wygrywając aż 5:0. Z kolei w trzecim starciu okazali się lepsi od reprezentacji Trzech Koron, zwyciężając 5:2. We wszystkich meczach wystąpili Karol Borys i Krzysztof Kurowski ze Śląska Wrocław. Borys dodatkowo każde ze spotkań rozpoczynał w wyjściowym składzie.

Bardzo mocnego przeciwnika w towarzyskim dwumeczu miała również reprezentacja Polski U-15, która zmierzyła się z Hiszpanią. Biało-Czerwoni dwukrotnie musieli uznać wyższość rywali (0:3 i 1:4), a w spotkaniach zagrało czterech zawodników WKS-u - Mateusz Cegliński, Jakub Kaszub, Dawid Korzeniowski i Olivier Siniawski. W jednym z meczów Cegliński pełnił funkcję kapitana, a Siniawski zanotował asystę przy jedynym golu Polaków.

W czwartek, 8 lutego, w Tychach reprezentacja U-19 grała z Czechami. Powołanie na to spotkanie od selekcjonera Marcina Brosza otrzymali Miłosz Kurowski oraz Łukasz Gerstenstein i obaj pojawili się na murawie w drugiej połowie tego spotkania - Polska wygrała 3:2.

Zaproszenie do reprezentacji dostali także Krzysztof Fałowski i Hubert Śliczniak. Piłkarze wezmą udział w krótkim zgrupowaniu kadry U-16, które zaplanowano od 15 do 17 lutego w Siedlcach.

Wyróżnieni zostali również młodsi zawodnicy - Dominik Kleczewski i Bartosz Szywała. Dwóch 14-letnich piłkarzy, którzy na co dzień występują w drużynie Śląska U-15, wzięło udział w jednym z turnusów Zimowej Akademii Młodych Orłów. W innym z turnusów ZAMO brali też udział ich młodsi koledzy z rocznika 2010 - Borys Pawłowicz i Kajetan Malik.

Panie piłkarki i pani trenerka ze Śląska Wrocław

Powołań do narodowych reprezentacji nie brakuje w sekcji piłki nożnej kobiet Śląska Wrocław. W styczniu cztery zawodniczki WKS-u - Oliwia Związek, Krystyna Flis, Katarzyna Musiałowska i Kinga Klimczak - wzięły udział w Turnieju UEFA Development Cup. Polki wygrały z Liechtensteinem i Szkocją oraz zremisowały z Portugalią. Reprezentantki WKS-u zagrały we wszystkich meczach, Katarzyna Musiałowska w jednym ze spotkań pełniła rolę kapitan zespołu, a Oliwia Związek wpisała się na listę strzelczyń.

Katarzyna Musiałowska wróciła z jednego zgrupowania i od razu wyruszyła na kolejne. Wspólnie z Gabrielą Lewicką, Magdaleną Półrolniczak i Dominiką Szkwarek bierze udział w zgrupowaniu kadry U-17, które trwa od 11 do 17 lutego w Pruszkowie. Polki przygotowują się do marcowego turnieju eliminacyjnego mistrzostw Europy.

Wyróżniona została także trenerka WKS-u, Monika Koziarska-Gomola, która znalazła się w kadrze szkoleniowej podczas jednego z turnusów Zimowej Akademii Młodych Orłów. Warto również wspomnieć o powołaniach do kadry wojewódzkiej. Powołanie do drużyny U-13 otrzymały Julia Sujka i Weronika Podemska, a do zespołu U-15 Hanna Gubernat, Amelia Szkwarek i Julia Strasburger.

Występy zawodniczek Śląska w młodzieżowych kadrach to dla nas powód do dumy. Nie zapominajmy również, że powołanie w rundzie jesiennej do pierwszej reprezentacji otrzymała także Natalia Kulig. To wszystko pokazuje, że trenerzy wykonują ogrom pracy, dzięki której dziewczyny mogą się rozwijać.
Maciej Bączyk, koordynator sekcji piłki kobiecej w Śląsku Wrocław

Rozwój na każdym polu. Zawodnicy blind i amp futbolu także w kadrach narodowych

Śląsk Wrocław to klub dla wszystkich, a jego działalność wykracza poza profesjonalne szkolenie i rywalizację sportowców na najwyższych poziomach rozgrywkowych. Pod herbem WKS-u rywalizują również zawodnicy blind footballu oraz amp futbolu. I również ich nie brakuje w reprezentacji Polski.

Galeria zdjęć

W zgrupowaniu kadry narodowej w blind footballu wzięli udział Adrian Słoninka, Marcin Lubczyk oraz Michał Płachecki, a także trener kadry Mikołaj Nowacki. Z kolei w treningach amp futbolu junior wziął udział Maciek Wielebiński i trener Krzysztof Węgrzyn.

Nie można także zapominać, że niedawno do narodowych reprezentacji Czech i Islandii trafiali również piłkarze pierwszej drużyny WKS-u, czyli Petr Schwarz i Daniel Gretarsson.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl