wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

8°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Kultura
 3. Aktualności
 4. Weekend otwarcia Impartu i Firleja już na początku marca. Będą Urszula Dudziak, Patrick de Pan, spektakle dla dzieci

Impart z lokalizacji przy Mazowieckiej 17 przenosi się do dawnej Filharmonii Wrocławskiej przy Piłsudskiego 19. Powodem jest gruntowny remont budynku. Nowa siedziba zmienia nazwę na Impart Centrum. To nie tylko nowe miejsce, szykuje się też nowe otwarcie, w pierwszy weekend marca - zarówno Impartu Centrum, jak i Firleja przy Grabiszyńskiej 56, który od stycznia został połączony ze Strefą Kultury Wrocław. Zobaczcie, kto wystąpi w Impart Centrum i Firleju.

Reklama

Nowy Firlej z koncertami już w marcu 

Klub, który do stycznia 2023 był Ośrodkiem Działań Artystycznych, a teraz jest instytucją połączoną z SKW, został odświeżony, doposażono go też w specjalnie zakupiony sprzęt elektroakustyczny (podobnie jak Impart Centrum).

Olga Nowakowska, szefowa Strefy Kultury Wrocław zapowiada, że w Impart Centrum odbywać będą się duże wydarzenia, natomiast w Firleju mniejsze, zwłaszcza cykle, jak Antykabaret, Przed premierą, czyli koncerty wykonywane przez młodych artystów, na które przychodzi dorosła widownia, „Firlej Dzieciom”, ale też nowe projekty muzyczne – poświęcony kobietom w muzyce i drugi z muzyką folkową, etniczną, afrobeatem.

Pragniemy też wrócić do dawnych tradycji Firleja, czyli organizowania tam koncertów muzyki alternatywnej, w tym wrocławskiej.
Olga Nowakowska, dyrektor Strefy Kultury Wrocław

Od marca zasadą będą piątkowe koncerty w Impart Centrum, sobotnie w Firleju, a w niedzielę – poranne wydarzenia w Firleju i wieczorny koncert w Impart Centrum.

Firlej – otwarcie w weekend 3-5 marca 2023

W piątek 3 marca o godz. 20.00 w Firleju dwa koncerty – Patricka the Pana i Mapym, w niedzielę 5 marca o godz. 12.00 w cyklu FIRLEJ DZIECIOM spektakl „Karmelek”.

Pod pseudonimem Patrick de Pan występuje Piotr Madej, alternatywny artysta młodego pokolenia z Krakowa, tekściarz, zdolny kompozytor, samodzielnie realizujący nagrania i produkcję. Dotychczas wydał cztery świetnie przyjęte albumy. Koncertować na jednych z najważniejszych festiwali muzycznych w kraju takich jak Open’er, OFF Festiwal czy Męskie Granie.

Mapa to solowy projekt Magdy Pasierskiej, artystki z Wrocławia, grającej w zespole Me Myself and I. Niedawno ukazała się pierwsza płyta Mapa „Wzywam Cię” i cechuje ją fakt, że twórczyni fascynuje się muzyką elektroniczną, pop. 

Firlej – wydarzenia w marcu 2023

 • 10 marca, godz. 19:00, Firlej: Antykabaret „Dobry Wieczór we Wrocławiu”: ANTYKABARET JEST KOBIETĄ
 • 12 marca, godz. 12:00, Firlej: FIRLEJ DZIECIOM: spektakl „Licho nie śpi”
 • 16 marca, godz. 18:00, Firlej: Przed premierą: Joanna Gorzała
 • 19 marca, godz. 12:00, Firlej: FIRLEJ DZIECIOM: spektakl „Niekończąca się historia”
 • 22 marca, godz. 20:00, Firlej: Klawo

Impart Centrum – weekend inauguracyjny w marcu

Inauguracja Impart Centrum w budynku dawnej Filharmonii Wrocławskiej przy Piłsudskiego w sobotę 4 marca wyjątkowym koncertem Urszuli Dudziak z okazji jej 80. urodzin. Jedna z największych postaci polskiej wokalistyki jazzowej, wydała ponad 50 albumów, występowała z wybitnymi jazzmanami, jak Herbie Hancock, Ron Carter, Nina Simone, Dee Dee Bridgewater, ale też ze Stingiem. Po latach śpiewana przez nią „Papaya” stała się międzynarodowym hitem.  

Z kolei w niedzielę 5 marca o 19.00 koncert aktora i piosenkarza Pawła Domagały, promocja najnowszej płyty „Narnia”. O Narnii Domagała mówi, że to kraina, do której każdy z nas musi wejść i stoczyć swoją walkę. „Miejsce, gdzie najpierw porządkujesz siebie, by móc zmieniać świat. W „Narnii” mówię wprost o swoich lękach, słabościach. To na pewno płyta najbardziej osobista i najbardziej terapeutyczna. Praca nad nią była pracą nad sobą”.  

Impart Centrum – wydarzenia w marcu 2023

 • 8 marca, godz. 19:00, Impart Centrum: Marcin Januszkiewicz „Osiecka po męsku”
 • 11 marca, godz. 19:00, Impart Centrum: „Trzecioligowy życia król” – koncert-spektakl
 • 12 marca, godz. 19:00, Impart Centrum: RGG i Robert Więckiewicz „Planet LEM”

Impart Centrum, Firlej – bilety na koncerty

Bilety na wydarzenia otwarcia Impart Centrum i Firleja kupicie na stronie Strefy Kultury Wrocław. Kosztują m.in. 150 zł (na Urszulę Dudziak), 80 zł (na Patrick the Pan/Mapa). 

Jazz nad Odrą – od kwietnia 2023 w Impart Centrum

Od 26 kwietnia w Impart Centrum startuje 59. edycja Festiwalu Jazz nad Odrą.

 

Wszystkie informacje o programach Impart Centrum i Firleja znajdziecie na stronach Strefy Kultury Wrocław.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl