Gdzie jest autobus i tramwaj MPK Wrocław – aplikacja na iPhone

Jest już dostępna aplikacja iMPK na iPhona. Teraz także użytkownicy sprzętu Apple mogą śledzić na żywo pozycję pojazdów MPK Wrocław. 

  • fot.jk


W lipcu MPK Wrocław zaprezentowało nową odsłonę aplikacji do śledzenia pozycji pojazdów i planowania podróży komunikacją miejską. Początkowo dostępna była tylko dla posiadaczy telefonów z systemem Android, teraz powstała wersja i dla użytkowników iPhon-ów.

Gdzie jest autobus i tramwaj MPK Wrocław – aplikacja na Androida

Aplikacja pozwala m.in. na podstawie pozycji GPS śledzić pojazdy komunikacji miejskiej, sprawdzić czy jadą zgodnie z rozkładem, podejrzeć zdjęcie typu autobusu, który po nas jedzie, a także ściągnąć rozkład jazdy z konkretnego przystanku na swój telefon.

Pionierzy w Polsce

- Aplikacja iMPK jest rozwinięciem i udoskonaloną wersją powstałej w 2013 roku aplikacji mobilnej MPK Wrocław. Wówczas, jako pierwsze z dużych przedsiębiorstw komunikacyjnych w Polsce, zdecydowaliśmy się na publiczne udostępnienie położenia wszystkich naszych pojazdów komunikacji miejskiej – mówi Łukasz Łupkowski, kierownik działu rozwoju i analiz w MPK Wrocław.
- iMPK to aplikacja unowocześniona i wzbogacona o dodatkowe funkcjonalności. Nowe narzędzie zostało stworzone w odpowiedzi na liczne uwagi i sugestie naszych użytkowników – dodaje.
Aplikacja po liftingu poza śledzeniem pozycji pojazdów MPK pozwala na wiele więcej. 
- Można zobaczyć czy dany pojazd notuje spóźnienie, czy jedzie zgodnie z rozkładem. Do dyspozycji pasażerów jest również rozkład jazdy wraz z informacją o możliwościach przesiadek – wylicza Łukasz Łupkowski.

Zdjęcia, rozkłady, spóźnienia

Poza tym w każdej chwili można obejrzeć na zdjęciu jaki typ pojazdu do nas jedzie, czy to Skoda 16 T, czy może WrAs 205. W informacjach o pojeździe (to szczególnie ważne dla osób niepełnosprawnych i z ograniczeniami ruchowymi) jest zaznaczone, czy jedzie pojazd niskopodłogowy, czy z wysoką podłogą. To jednak nie wszystko. Aplikacja pozwala „zajrzeć” na dowolny przystanek. Dzięki temu można będzie przeczytać i zapisać rozkład jazdy wszystkich pojazdów. Będzie on uaktualniany każdego dnia. Duże ułatwienie w planowaniu podróży daje możliwość filtrowania różnych danych. Można wybrać konkretne linie i oznaczyć je jako „praca” lub „szkoła”, co pozwoli na podgląd pojazdów na naszej stałej trasie. Otwierając daną grupę, uzyskamy informacje o liniach, które w danym momencie są nam najbardziej potrzebne.
Aplikację na Androida pobrało od lipca już ponad 5 tysięcy użytkowników. Dostępna jest ona w Google Play. Co ważne, aplikacja jest i będzie zawsze całkowicie darmowa. Na iPhony można ściągnąć ją ze sklepu Apple – Pobierz
JK

 Zgłoś uwagę