Śląsk Wrocław szykuje się do rundy wiosennej

Dwa obozy przygotowawcze i trzy spotkania sparingowe. Tak wyglądają plany Śląska Wrocław na przygotowania do rundy rewanżowej Ekstraklasy. Ale to nie koniec wiadomości. Do WKS-u trafią nowi piłkarze.

  • Piłkarze WKS przygotowują się do rundy wiosennej


Koniec laby we wrocławskim Śląsku. Podopieczni Romualda Szukiełowicza rozpoczynają przygotowania do rundy wiosennej Ekstraklasy. Już w czwartek, 7 stycznia, zawodnicy Śląska Wrocław rozpoczną swe przygotowania do rundy rewanżowej sezonu 2015/16. Zawodnicy odbędą odprawę ze sztabem szkoleniowym i poznają wytyczne na zimowy okres przygotowawczy. W pierwsze dni zajęć Wojskowi będą podzieleni na trzy grupy wymieniające się cyklicznie w aktywnościach. 

Na początek, przez dwa dni, zawodnicy przechodzić będą badania wydolnościowe a także laboratoryjne. Następnie ruszą z treningami na własnych obiektach, które potrwają do 16 stycznia. Tego dnia Wojskowi wyjadą na pierwszy z dwóch zaplanowanych obozów, do Zakopanego.

W stolicy Tatr drużyna Śląska Wrocław przebywać będzie do 23 stycznia. Po powrocie wrócą do treningów na Oporowskiej. Pierwszy sprawdzian już 27 stycznia zakończy sparing we Wrocławiu z Banikiem Ostrawa. Po tym spotkaniu zespół Romualda Szukiełowicza wyjedzie na drugi obóz przygotowawczy. Najprawdopodobniej nie zbyt daleko bo do podwrocławskiej Trzebnicy.  - Mieliśmy w planach obóz w Turcji, jednak nie ma sesnu wyjeżdzać do innej strefy klimatycznej tylko na 7 dni. Lepiej ten czas sporzytkować na szlifowanie formy gdzieś w Polsce - mówi trener wojskowych.  

Ten oboz potrwa do 4 lutego. W jego czasie Śląsk rozegra dwa mecze kontrolne: 30 stycznia z GKS-em Bełchatów i 4 lutego z Chrobrym Głogów. Po tych sparingach Wojskowi powrócą do przygotowań na własnych obiektach, które potrwają do lutowego meczu z Wisłą Kraków.

Przez ten czas wrocławski klub będą odwiedzać piłkarze, którzy będą rozpatrywani jako przyszli zawodnicy WKS.  - Z całą mocą podkreślam - nie będą to zawodnicy, którzy uzupełnią naszą drużynę. Będą to piłkarze którzy będą konkretnym wzmocnieniem zespołu - mówi Romuald Szukiełowicz. Na razie trener nie chce podawać nazwisk. - Mogę powiedzieć, ze szukamy piłkarzy na każdą pozycję, bramkarza, napastników, obrońcy i pomocnika - dodaje.

Obozy przygotowawcze:

16-23 stycznia - Zakopane

27 stycznia - 4 lutego - lokalizacja do potwierdzenia

Mecze sparingowe:

27 stycznia - Banik Ostrawa - Wrocław

30 stycznia - GKS Bełchatów - lokalizacja do potwierdzenia

4 lutego - Chrobry Głogów - lokalizacja do potwierdzenia

 

 

Zgłoś uwagę