Śląsk Wrocław otwiera sekcję esportu

Śląsk Wrocław uruchamia nową sekcję w klubie. W tym tygodniu powołana do życia została drużyna Śląsk Wrocław Esports, która włączy się do walki o sukcesy w najpopularniejszych grach na wirtualnej scenie. Wrocławianie będą rywalizować w trzech dywizjach: Counter Strike: Global Offensive, FIFA i Fortnite.


– Esport staje się coraz popularniejszy, przyciąga liczną publiczność i już od pewnego czasu budzi nasze zainteresowanie. Teraz powiększamy naszą rodzinę i stawiamy kolejny krok w rozwoju klubu. Chcemy budować markę Śląska Wrocław również w wirtualnych rozgrywkach, otwierając się na nowe grupy odbiorców. Wyobrażaliśmy sobie, że przedstawimy nasz projekt trochę w innych okolicznościach, ale z drugiej strony mamy nadzieję, że w tym trudnym czasie zapewnimy naszym fanom emocje i dodatkową rozrywkę – zaznacza Piotr Waśniewski, prezes Śląska Wrocław.

Zespół każdej dywizji oparty będzie na młodych i perspektywicznych graczach, a cała sekcja będzie prowadzona we współpracy z partnerem Śląska, Games Arena. Siedziba nowej sekcji będzie się mieścić właśnie w salonie partnera WKS-u, w Alei Bielany przy ulicy Czekoladowej. Gracze mają tam do dyspozycji 650 metrów kwadratowych powierzchni i sprzęt najwyższej jakości.

– Śledząc historię polskiego esportu, zauważymy, że większość znaczących sukcesów odnosili gracze bardzo młodym wieku. Również chcemy iść tą drogą i dlatego szukamy talentów z Wrocławia. Chcemy dać im szansę i wnieść trochę świeżości na polską scenę rozgrywek – mówi Paweł Żurowski, koordynator sekcji Śląsk Wrocław Esports.

Akademia esportu

Obecnie drużynę tworzy trzech zawodników: Damian „Natsu” Gajewski (FIFA), kapitan – Łukasz „Lucas4w” Ilnicki (CS:GO) oraz Bruno „Sn1vyy” Zachacz (Fortnite). W ramach Śląsk Wrocław Esports funkcjonować będzie również akademia. Podopieczni będą mogli kształcić swoje umiejętności pod okiem doświadczonych trenerów i otrzymają pełne wsparcie techniczne oraz merytoryczne. Zainteresowani mogą skorzystać z dwumiesięcznych darmowych treningów.

– Dywizję Counter Strike: Global Offensive będziemy rozwijać krok po kroku, aby na przestrzeni kilku miesięcy móc z powodzeniem rywalizować z krajową czołówką. W innych dywizjach już w tej chwili mamy mocny skład. Damian Gajewski należy do grona najlepszych zawodników w grze FIFA w Polsce, natomiast Bruno Zachacz w ubiegłym roku zajmował wysokie lokaty w kilku turniejach Fortnite. Myślę, że z tym zespołem każdy w kraju będzie musiał się liczyć – dodaje Żurowski.

Pierwsze zwycięstwo sekcji

Premierowym wydarzeniem dla Śląska Wrocław Esports był pokazowy dwumecz w grze FIFA, w którym Damian Gajewski pokonał reprezentanta Wisły All In! Games Kraków Bartosza „Bejotta” Jakubowskiego 3:1. Bramki dla WKS-u strzelili Krzysztof Mączyński, Adrian Łyszczarz i Robert Pich, natomiast krakowianie odpowiedzi trafieniem Pawła Brożka. Poniżej transmisja z premierowego zwycięstwa Śląska.Zgłoś uwagę