Śląsk nawiązuje do przeszłości. Nowa kolekcja Retro

Piłkarski Ślask Wrocław przygotował dla swoich kibiców nową serię klubowej odzieży, nawiązujących do lat 60. i 70. ubiegłego stulecia.


Przez dziesięciolecia w futbolu zmieniło się niemal wszystko, nie wyłączając sprzętu i piłkarskich strojów. Obecnie moda na futbol w wydaniu retro powraca i coraz mocniej daje o sobie znać. Z takiej inspiracji zrodziła się nowa kolekcja odzieży Śląska Wrocław, stylizowana na ubrania z lat 60. i 70. XX wieku.

Nie mogło zabraknąć legendy

W sesji zdjęciowej promującej nową serię odziezy wzięli udział byli piłkarze WKS-u, obecnie pracujacy w klubie – Krzysztof Ostrowski, Piotr Jawny i Krzysztof Wołczek. Nie mogło zabraknąć legendy wrocławskiego klubu – fizjoterapeuty Jarosława Szandrocho. „Szaman” jest prawdziwą skarbnicą wiedzy, ciekawostek i pamiątek związanych z klubem z ul. Oporowskiej. Jego udziału w działaniach związanych z Kolekcją Retro zabraknąć po prostu nie mogło.

fot. Krystyna Pączkowska (www.slaskwroclaw.pl)

Odzież z Kolekcji Retro została uszyta w Polsce od podstaw, na bazie wykrojów zaprojektowanych przez klub, z polskich dzianin, barwionych pod konkretny kolor opracowany na potrzeby Śląska Wrocław. Oryginalna kolorystyka, w której dominuje głęboka zieleń oraz biało-czerwone wykończenia to jeden z elementów, które wyróżniają kolekcję na tle rynku.

Zdobienia historycznym herbem

Efektywności stylistyce retro dodają z kolei zdobienia historycznym herbem bez laurów wykonane techniką haftu na aplikacji filcowej, czyli jednym z pierwszych sposobów zdobienia odzieży sportowej. Pierwsza Kolekcja Retro Śląska Wrocław to klasyczne bluzy, t-shirty, koszulki polo, czapki z daszkiem, a także unikalna „meczówka”, poliestrowa bluza ze stójką, wyjątkowy szalik „pasiak” czy pieczołowicie wykonany proporczyk.

fot. Krystyna Pączkowska (www.slaskwroclaw.pl)Zgłoś uwagę