Siatkarze i siatkarki wrócą do gry we wrześniu

Znamy już daty inauguracji sezonu w rozgrywkach siatkarskich. #VolleyWrocław pierwsze spotkania rozegra w weekend 19-20 września, natomiast pierwszoligowa KFC Gwardia wróci do gry kilka dni później.

  • fot. PLS SA

    fot. PLS SA


W minionych dniach odbyła się wideokonferencja z prezesami wszystkich klubów żeńskiej Tauron Ligi, gdzie zapadły wstępnie decyzje co do daty początku sezonu.

– Ustaliliśmy, że Tauron Liga wystartuje w weekend 19-20 września – mówi Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki, spółki zarządzającej rozgrywkami. – Zdecydowana większość prezesów przychyliła się do tego pomysłu, oczywiście jest on uzależniony od tego, kiedy nasze kluby będą mogły rozpocząć przygotowania do sezonu, mówiąc krótko, kiedy siatkarki dostaną pozwolenie na treningi. W tym momencie chcemy te kwestie konsultować z władzami ministerstwa oraz władzami państwowymi – dodaje.

Liga Letnia rekompensatą za przedwczesny koniec sezonu

Podczas spotkania z przedstawicielami klubów żeńskiej siatkówki padła także deklaracja, że większość klubów weźmie udział w Lidze Letniej. Rozgrywki te będą odbywać się na przełomie lipca sierpnia, a będą to mecze siatkarskich czwórek na plaży.

Podobne spotkanie z władzami ligi odbyli przedstawiciele klubów występujących na zapleczu PlusLigi, w tym również KFC Gwardii. W Krispol 1. Lidze sezon ma się rozpocząć 23 września, a koniec sezonu planowany jest na 9 maja 2021 r.

Wszyscy chcą grać w Krispol 1. Lidze

– Pytaliśmy wszystkich szefów naszych klubów, w jakiej sytuacji znajdują się w związku z pandemią koronawirusa, jak wygląda przyszłość drużyn – zaznacza Zagumny. – Okazało się, że większość z nich oczywiście odczuwa w jakimś stopniu skutki ekonomiczne pandemii, lecz wszyscy zadeklarowali chęć startu w rozgrywkach. To było dla nas kluczowe, by móc planować sezon 2020/2021 – mówi.

Kolejne spotkanie prezesów pierwszoligowców zaplanowane jest na czerwiec, a tematem rozmów będą wspólne działania marketingowe oraz kwestie awansów z II ligi – obecnie drużyny aspirujące do dołączenia na zaplecze PlusLigi są poddawane audytowi, m.in. finansowemu.Zgłoś uwagę