Aktywnie w parku

W najbliższy weekend rusza projekt „Aktywne Parki”, którego celem jest promocja i zachęcenie mieszkańców do ćwiczeń „pod chmurką” i aktywnego stylu życia. Zajęcia będą się odbywały w dwóch wakacyjnych pawilonach kultury ESK – w parku Południowym oraz zakrzowskim parku Jedności, a także na Wyspie Piaskowej. Na wszystkich chętnych będą tam czekać instruktorzy, z którymi warto poćwiczyć.

  • materiały organizatora


Aktywne Parki – ćwiczenia pod chmurką

Aktywne Parki – ćwiczenia pod chmurką

Zajęcia sportowe / Dla dzieci / Dla seniorów / W plenerze
Terminod 10 października 2015 do 25 października 2015

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

 

Na miejscu będzie drobny sprzęt sportowy – badmintony, turnballe, piłki, frisbee, łuki. Instruktorzy z chęcią przeprowadzą treningi obwodowe, wytrzymałościowe, ogólnorozwojowe, a także zaproszą do wspólnych rozgrywek, wytłumaczą zasady gier sprawnościowych. Z uwagą wysłuchają także sugestii mieszkańców, jakie zajęcia sportowe byłyby dla nich najbardziej atrakcyjne. Pojawią się także tancerze, którzy wszystkich chętnych zaproszą do zabawy przy muzyce.

– Przyświeca nam przede wszystkim idea usportowienia wrocławian. I nie chodzi o to, by wszyscy od razu uprawiali wyczynowo sport, lecz by wolne dni lub popołudnia spędzać aktywnie na świeżym powietrzu – mówi Dorota Feliks, dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, które wraz z fundacją V4Sport prowadzi projekt. – Chcemy zaproponować różnorodne działania, dyscypliny i ćwiczenia, tak by każdy znalazł coś dla siebie, dla małych i dużych. Dla lubiących się zmęczyć oraz preferujących spokojniejsze formy aktywności. Mieszkańcy, spróbujcie się poruszać!

Tegoroczna jesienna edycja Aktywnych Parków jest edycją pilotażową, która potrwa trzy weekendy: 10-11 października, 17-18 października i 24-25 października (w godz. 12.00-17.00). Organizatorzy liczą, że złota polska jesień potrwa co najmniej do końca miesiąca i pogoda nie pokrzyżuje planów oraz że mieszkańcy chętnie skorzystają z oferowanych zajęć. Jeśli projekt się przyjmie, a wrocławianie zagustują w ćwiczeniach na świeżym powietrzu, w przyszłym roku wiosną ruszy więcej miejsc, w których, pod okiem profesjonalistów, będzie można poćwiczyć.

Projekt Aktywne Parki to nowa inicjatywa nie tylko we Wrocławiu, ale również w Polsce. Organizatorzy chcieliby zaszczepić w Polakach pomysł na aktywność i zdrowy tryb życia. 

Zgłoś uwagę