wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Wypowiedz się w KLIMACIE miasta
powódź, zdjęcie ilustracyjne źródło: Pixaby
powódź, zdjęcie ilustracyjne

Mamy Plan adaptacji Wrocławia do zmian klimatu do roku 2030. Do 26 maja konsultujemy zaproponowane w nim rozwiązania. Weź udział w tematycznych spotkaniach, wypowiedz się w ankietach, zaproponuj konkretne działania.

Ministerstwo Środowiska pod koniec ubiegłego roku przedstawiło do konsultacji dokument pn. Plan adaptacji Miasta Wrocław do zmian klimatu do roku 2030 (w skrócie MPA). Był on przygotowany we współpracy z Gminą Wrocław przez wiodące podmioty działające w dziedzinie ochrony środowiska: Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy, Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych oraz firmę konsultingowo-inżynierską ARCADIS i podwykonawcę odpowiedzialnego za komunikację projektu – Deloitte Polska.

Zaproponowano w nim 21 kart działań adaptacyjnych, które poddane zostaną rozmowie z mieszkankami i mieszkańcami, zanim gotowy dokument zostanie przedstawiony Radzie Miejskiej Wrocławia. Dyskusję podzieliliśmy na 4 tematy: Woda, Zieleń, Infrastruktura i bezpieczeństwo oraz Budownictwo.

Dwa etapy konsultacji

– Serdecznie zapraszam do udziału w konsultacjach. Dzięki nim będziemy mogli poznać opinie wrocławian i wypracować wspólne rozwiązania dotyczące ważnych aspektów życia miasta. Takimi działaniami chcielibyśmy też podnieść świadomość mieszkańców oraz zaangażować ich w tematykę adaptacji miasta do zmian klimatu – zachęca Katarzyna Szymczak-Pomianowska, dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju UMW.

Do 5 kwietnia wyślij formularz z propozycją zadań dotyczących poszczególnych tematów. Następnie w kwietniu bądź na 4 spotkaniach, podczas których omówimy te zadania i wybierzemy najważniejsze. Całość poprzedza spotkanie otwierające (26 marca), a zamyka - podsumowujące (21 maja). Na pierwszym spotkaniu wykład wygłosi ekspert, dziennikarz, autor wielu publikacji i książek dotyczących zmian klimatycznych oraz zasobów i energii – Marcin Popkiewicz.

Paulina Olejniczak-Brząkała z Wydziału Partycypacji Społecznej Departamentu Spraw Społecznych UMW i Katarzyna Szymczak-Pomianowska, dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju UMW

Od lewej: Paulina Olejniczak-Brząkała z Wydziału Partycypacji Społecznej Departamentu Spraw Społecznych UMW i Katarzyna Szymczak-Pomianowska, dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju UMW. Fot. UMW

– Konsultacje z mieszkańcami przybiorą dwie formy. Pierwsza z nich to formularz opinii, w którym już dzisiaj można zostawić swoje pomysły. To miejsce, gdzie czekamy na propozycje zadań dotyczące poszczególnych tematów. Później zapraszamy na spotkania konsultacyjne, które będą miały formę warsztatów. Będziemy na nich omawiać zagadnienia zgłoszone w formularzu – podkreśla Paulina Olejniczak-Brząkała z Wydziału Partycypacji Społecznej Departamentu Spraw Społecznych UMW.

Harmonogram

 

Konsultacje będą się odbywać według poniższego harmonogramu:

 

  • 19.03 – 5.04.2019 | FORMULARZ OPINII
  • 26.03.2019, g. 17.00 | SPOTKANIE OTWIERAJĄCE
  • 9.04.2019, g. 17.00 | SPOTKANIE KONSULTACYJNE: Woda
  • 16.04.2019, g. 17.00 | SPOTKANIE KONSULTACYJNE: Zieleń
  • 23.04.2019, g. 17.00 | SPOTKANIE KONSULTACYJNE: Infrastruktura i bezpieczeństwo
  • 30.04.2019, g. 17.00 | SPOTKANIE KONSULTACYJNE: Budownictwo
  • 21.05.2019, g. 17.30 | SPOTKANIE PODSUMOWUJĄCE

Wszystkie spotkania będą się odbywać w MEDIATECE, przy pl. Teatralnym 5.

Zapoznaj się z kartami działań, a następnie zgłoś swoją opinię i bądź z nami na spotkaniach!

Więcej informacji oraz formularze na stronie konsultacji.

plakat konsultacji "w KLIMACIE miasta"

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl