wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 00:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Podwórko przy Szczęśliwej i Pereca do remontu. Konsultacje z mieszkańcami do 18 października

Podwórko przy Szczęśliwej i Pereca do remontu. Konsultacje z mieszkańcami do 18 października

Maciej Wołodko,

Gdzie wyznaczyć miejsca postojowe, jak zadbać o zieleń, jak oświetlić podwórko? Rozpoczynają się konsultacje w sprawie wnętrza podwórzowego w kwartale ulic: Pereca, Szczęśliwej, Jemiołowej i Lwowskiej. Szczegóły inwestycji Zarząd Zasobu Komunalnego (ZZK) chce przedyskutować z mieszkańcami.

Projekt zmian na podwórku zgłoszony został do realizacji w ramach Funduszu Osiedlowego przez Radę Osiedla Gajowice.

Dla północnej części podwórza opracowany ma zostać nowy projekt zagospodarowania

Rozstrzygnięcia wymagają tutaj przede wszystkim kwestie takie jak:

  • Przebieg drogi wewnętrznej i wydzielenie miejsc postojowych
  • Odwodnienie i oświetlenie terenu

Podczas konsultacji poruszone zostaną także tematy miejsc gromadzenia odpadów czy małej architektury (ławki, kosze na śmieci, mały plac zabaw lub strefa dla seniora).

Dla południowej części podwórka – zgodnie ze wskazaniem rady osiedla, przygotowane mają zostać propozycje rewaloryzacji zieleni

Co kryje się pod tym sformułowaniem? – Jak wyjaśniają organizatorzy konsultacji, przewiduje się  przycinki istniejącej zieleni, dosadzenie i uzupełnienie brakującej zieleni, ale także korektę nawierzchni, karczowanie samosiejek i tym podobne działania.

Konsultacje zakończą się 18 października, a podsumowujący je raport przekazany zostanie ZZK. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę, Zarząd Zasobu Komunalnego ogłosi przetarg na realizację zadania.

Jak wziąć udział w konsultacjach?

Zaplanowane zostały dwa spotkania konsultacyjne. We wtorek 4 października na podwórku (godz. 17.30), tydzień później we wtorek 11 października w siedzibie Rady Osiedla Gajowice przy ul. Lwowskiej 43 (godz. 17.30).

Od 27 września do 18 października dostępny jest także elektroniczny formularz konsultacji, który znajdziecie w tych dniach w serwisie Wrocław Rozmawia, na stronie konsultacji.  

Do udziału w konsultacjach organizatorzy zapraszają również dzieci i młodzież. Możecie przyjść na spotkanie w podwórku (4 października 17.30), albo wysłać swoje opinie (także rysunkowe!) na maila do Hanny Achremowicz: h.achremowicz(at)edukacjakrytyczna.pl .

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl