wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

8°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:15

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Imponujący wynik lutowego naboru do Mikrograntów. Zgłoszono 162 projekty
Kliknij, aby powiększyć
Na zdjęciu zabawa dzieci zorganizowana w ramach programu Mikrogranty. Zdjęcie ilustracyjne Michal Kacprzak
Na zdjęciu zabawa dzieci zorganizowana w ramach programu Mikrogranty. Zdjęcie ilustracyjne

Mikrogranty – zamknięto lutowy nabór propozycji. Aż 162 propozycje na lokalne działania w mieście wpłynęły do systemu od 1 do 15 lutego. Eksperci i ekspertki w każdej z trzech ścieżek już czekają w gotowości na ocenę pomysłów wrocławian i wrocławianek na integrujące, osiedlowe spotkania. Zwycięskie inicjatywy poznamy 10 marca.

Przez ostatnie dwa tygodnie zespoły Wrocławskiego Instytutu Kultury i Fundacji Umbrella z ciekawością czekały na propozycje działań, których celem jest wzajemne poznanie się mieszkańców i mieszkanek, dzielenie się pasjami oraz udzielanie sobie wsparcia.

Wiosna i początek lata to czas, w którym w ramach programu odbywa się sporo warsztatów, ale też – ze względu na coraz cieplejszą pogodę – plenerowych wydarzeń, takich jak osiedlowe spacery czy gry miejskie. Nie inaczej będzie tym razem. Już na pierwszy rzut oka widać, że lutowe zgłoszenia mienią się różnorodnością i wiele z nich wykorzystuje miejski potencjał.

W pierwszym w tym roku, lutowym naborze zgłoszono łącznie 162 projekty, w tym:

  • 90 w ścieżce dla osób fizycznych i grup nieformalnych;
  • 51 w ścieżce dla organizacji pozarządowych;
  • 21 w ścieżce dla młodzieżowych grup nieformalnych.

Mikrogranty 2023: Co dalej z pomysłami od wrocławian?

Przed nami czas weryfikacji formalnej wniosków oraz oceny ekspertów/-ek i komisji. Wybrane projekty otrzymają nie tylko wsparcie finansowe (1, 5 lub 10 tysięcy złotych brutto w zależności od ścieżki), lecz także dostosowaną do potrzeb każdej ze ścieżek, pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, księgowych, prawnych, promocyjnych czy logistycznych.

Zwycięskie inicjatywy poznamy już 10 marca, a ich realizacja potrwa do końca czerwca.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl