wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: zła

Dane z godz. 11:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Nagroda Międzykulturowa za najlepszy projekt społeczny – konkurs dla NGO
Na zdjęciu chłopiec przed mikrofonem. Mimika dziecka sugeruje krzyk lub śpiew. Zdjęcie ilustracyjne Austriackie Forum Klutury / FB
Na zdjęciu chłopiec przed mikrofonem. Mimika dziecka sugeruje krzyk lub śpiew. Zdjęcie ilustracyjne

Austriackie Forum Kultury w Warszawie ogłosiło nabór w konkursie o Nagrodę Międzykulturową 2023. Wysokość nagród wynosi w tym roku od 6 tys. do 10 tys. euro. Zgłoszenia można przesyłać do 15 marca 2023.

Nagroda Międzykulturowa (Intercultural Achievement Award) przyznawana jest od 10 lat za innowacyjne projekty społeczne służące dialogowi międzykulturowemu. Pozwala uhonorować osoby i organizacje, których zaangażowanie ma przełożenie na konkretne praktyki społeczne. Jej pomysłodawcą jest Task Force Dialog der Kulturen austriackiego Federalnego Ministerstwa Europy i Spraw Międzynarodowych.

Kategorie, w których przyznawana jest Nagroda Międzykulturowa

  • Zrównoważony rozwój: “Najlepszy aktualny projekt łączący ekologię i międzykulturowość” – wys. nagrody: 10.000 Euro
  • Aktualne wydarzenie: “Najlepszy projekt poświęcony aktualnemu wydarzeniu” – wys. nagrody: 6.000 Euro
  • Technologie: “Najlepsze użycie nowych technologii w projekcie międzykulturowym” – wys. nagrody: 6.000 Euro
  • Innowacje: “Innowacyjny projekt międzykulturowy” – wys. nagrody: 6.000 Euro
  • Media: “Najlepsza publikacja w mediach promująca porozumienie interkulturowe” – wys. nagrody: 6.000 Euro

Porozumienie międzykulturowe rozumiane jest tutaj szeroko

Obejmuje projekty, które dotyczą równości płci, młodzieży, praw człowieka i edukacji obywatelskiej, ochronie środowiska, mediów, kultury. Do konkursu zgłaszać można projekty, które znajdują się w fazie realizacji lub które zostały zakończone oraz takie, które zgłoszone zostały w latach poprzednich i nie otrzymały Nagrody.

Termin nadsyłania zgłoszeń tegorocznej edycji upływa 15. marca 2023 roku a wysyłać je można na adres: dialog[at]bmeia.gv.at.

Bliższe informacje o warunkach udziału w konkursie wraz z formularzami zgłoszeniowymi a także przykłady dobrych praktyk (projektów) z całego świata znajdziecie na tej stronie.

Dotychczas Nagroda trzy razy trafiła do Polski

W kategorii MEDIA, w roku 2020, otrzymało ją IMI Radio a w 2017 r. inicjatywa CHLEBEM I SOLĄ za projekt www.uchodzcy.info. W 2015 r. fundacja Humanity in Action Polska została nagrodzona w kategorii NAJLEPSZY AKTUALNY PROJEKT za „Kongres Strefa Inter@kcji”.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl