wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

19°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:40

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Mikrogranty 2022 – podsumowanie roku na żywo 17 grudnia w Barbarze

Zbliża się koniec piątego roku miejskiego programu wsparcia oddolnych inicjatyw Mikrogranty. Po dwóch latach wirtualnych, rocznych podsumowań, tym razem zaplanowano je na żywo. Spotkanie będzie otwarte dla każdego, ale obowiązują zapisy. Odbędzie się w sobotę 17 grudnia o godzinie 11:00 w Barbarze przy ulicy Świdnickiej 8b.

Mikrogranty 2022 były pod paroma względami wyjątkowe

Już dziś wiadomo, że był to kolejny rok pełen pomysłów. Wsparcie organizacyjne, promocyjne, administracyjne, logistyczne i finansowe otrzymało łącznie 115 projektów. W trakcie trzech naborów mieszkańcy zgłosili do Wrocławskiego Instytutu Kultury i Fundacji Umbrella aż 373 projekty.

– Jednak nie tylko ze względu na wynik były to wyjątkowe nabory. Po pierwsze – obszar lokalnych działań poszerzył się o mniej zaktywizowane punkty na osiedlach. Tak, jest coraz mniej białych plam na animacyjno-rekreacyjno-edukacyjnej mapie Wrocławia! Po drugie – kolejny raz nawiązano współpracę z wieloma nowymi, stawiającymi swoje pierwsze kroki w aktywistycznym miejskim świecie osobami, grupami czy organizacjami pozarządowymi.  A po trzecie – bardzo widoczną i coraz chętniej angażującą się w realizację inicjatyw grupą są osoby z doświadczeniem migranckim i/lub uchodźczym – piszą organizatorzy z Wrocławskiego Instytutu Kultury i Fundacji Umbrella.

Gdzie działo się na mapie miasta najintensywniej? Jakie są „nowe trendy” w działaniach lokalnych? Zespół Mikrograntów zbiera dane, by już niebawem przedstawić je publiczności.

Liczby, refleksje i plany na przyszłość

17 grudnia o godzinie 11:00 w Barbarze (ul. Świdnicka 8b) odbędzie się podsumowanie tegorocznych, mikrograntowych działań. Aby dołączyć do spotkania, trzeba się zapisać przez FORMULARZ.

Podczas wydarzenia, liczbowo i tematycznie podsumują edycję koordynatorki i koordynator trzech mikrograntowych ścieżek: Anna Bieliz wraz z Alicją Pietrzyk i Kazimierzem Szepielą.

Co roku prezentacjom programowym towarzyszy wydarzenie specjalne – w tym roku będzie to dyskusja. Krzysztof Ziental z Wydziału Partycypacji Społecznej Urzędu Miasta Wrocławia poprowadzi rozmowę „Współbrzmienie, czyli o harmonii kultur i języków w Mikrograntach”, której gościniami będą Paulina Maciak z projektu WroMigrant i Anna Cwynar z projektu Active Migrants, a gościem Artur Kviatsinski ze Stowarzyszenia Białoruski Związek Solidarności.

Dyskusja (z udziałem publiczności) będzie poświęcona dobrym praktykom łączenia się osób migranckich czy uchodźczych z miejscami, do których przybywają – temat umacniania podmiotowości nowych sąsiadów i sąsiadek jest dla zespołu Mikrograntów niezwykle istotny.

Spotkanie zakończą warsztaty ewaluacyjne dla realizatorów i realizatorek projektów dwóch ścieżek – Mikrograntów Młodzieżowych oraz Mikrograntów NGO.

Podczas spotkania będzie możliwość tłumaczenia PJM lub na język ukraiński

Barbara jest miejscem otwartym i dostępnym dla osób z niepełnosprawnościami – w trakcie wydarzenia będzie możliwość skorzystania z tłumaczenia PJM oraz z pętli indukcyjnej. Na spotkaniu będzie również asystentka osób niepolskojęzycznych, z językiem ukraińskim.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl