wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 00:00

wroclaw.pl strona główna
 1. wroclaw.pl
 2. Wrocław Rozmawia
 3. Akademia partycypacji - cykl bezpłatnych warsztatów w grudniu 2022
Rysunek ilustracyjny, przedstawiający miejskiego gołębia Wrocław Rozmawia
Rysunek ilustracyjny, przedstawiający miejskiego gołębia

W grudniu rozpocznie swoją działalność ODLOT. Strefa Partycypacji. Będzie to miejsce prowadzenia rozmów oraz informowania o społecznej aktywności we Wrocławiu. Partycypacja to jednak nie tylko miejsce, ale przede wszystkim ludzie i ich umiejętności. Fundacja na Rzecz Studiów Europejskich zaprasza na cykl warsztatów mających na celu wzmocnienie kompetencji osób już zajmujących się partycypacją lub mających takie plany w przyszłości.

W szczególności zapraszamy przedstawicieli i przedstawicielki  organizacji pozarządowych, osoby reprezentujące Centra Aktywności Lokalnej, a także radnych i radne osiedlowe. Wszystkie warsztaty odbędą się w ODLOCIE. Strefie partycypacji (ul. Piłsudskiego 34).

WARSZTAT 1: Jak zaplanować konsultacje społeczne?      

 • 5 grudnia 2022 godz. 17:30
 • Prowadzący: Krzysztof Ziental - Wydział Partycypacji Społecznej UMW, Tadeusz Mincer - Fundacja na Rzecz Studiów Europejskich

Opis warsztatu:

Podstawą konsultacji społecznych jest dobry plan. Zawiera on rzeczy ogólne takie jak tematyka rozmowy, ale również bardzo szczegółowe - takie jak kolor karteczek wykorzystywanych na spotkanie. O żadnym z tych elementów nie można zapomnieć. Podczas warsztatów chcemy się przyjrzeć kilku przykładom “zielonych” konsultacji z ostatniego czasu. Pokażemy jak zostały zaplanowane i jakie to miało konsekwencje. Uczestnicy i uczestnicy warsztatu będą mieli możliwość przenalizowania tych planów, a następnie wspólne zaproponowanie planu na kolejne konsultacje. Warsztat ma również na celu pokazanie formalno-prawnych uwarunkowań organizacji konsultacji społecznych we Wrocławiu.

WARSZTAT 2: Jak moderować spotkanie z mieszkańcami?

 • 9 grudnia 2022 godz. 17:30
 • Prowadzący: Piotr Antoniewicz - Akcja Demokracja

Opis warsztatu:

Szczególnym momentem każdych konsultacji jest spotkanie z mieszkańcami i mieszkankami. Spotkania te mogą być sporym wyzwaniem. W grę wchodzą wtedy duże emocje i interesy lokalnych społeczności. Dobry moderator lub moderatorka powinien umieć zarządzać procesem rozmowy w taki sposób, by z jednej strony pozwolić osobom uczestniczącym na wyrażenie swoich opinii, a z drugiej - trzymać się struktury i określonego celu. Podczas warsztatu dowiemy się jak przygotować się do takiego spotkania oraz jak je efektywnie poprowadzić. Przeanalizowane zostaną typowe sytuacje kryzysowe oraz sposoby radzenia sobie z nimi.

WARSZTAT 3: Jak tworzyć miejsca przyjazne partycypacji?

 • 15 grudnia 2022 godz. 17:00
 • Prowadząca: Maria Jagaciak - Fundacja Stocznia

Opis warsztatu:

Praktycy i praktyczki partycypacji nieustannie uczą się i wyszukują nowych sposobów angażowania lokalnych społeczności. Warunkiem takiego zaangażowania i przeprowadzenia dobrej rozmowy jest stworzenie przyjaznej przestrzeni. Podczas warsztatu zastanowimy się jak zaprojektować takie miejsce - nie tylko pod względem architektonicznym, ale również pod względem programu i potrzeb osób, które chcemy zaprosić. Warsztat będzie inspiracją i okazją do tego, jak urządzić  przestrzeń partycypacji dla lokalnej społeczności.

WARSZTAT 4: Jak rozwiązywać lokalne konflikty?

 • 22 grudnia 2022 godz. 17:30
 • Prowadząca: Dorota Whitten - Fundacja Dom Pokoju

Opis warsztatu:

Prowadzenie konstruktywnej rozmowy bywa niekiedy blokowane przez istniejące konflikty. Niektóre mogą być świeże - inne mogą mieć długą historię. Spraw takich nie należy zamiatać pod dywan, ale trzeba się z nimi zmierzyć. Warsztat ma być wprowadzeniem w podstawy metody zarządzania konfliktem.

Akademia Partycypacji - weź udział

 • Zgłoszenia mailowo na adres: odlot[@]feps.pl (liczba miejsc ograniczona)
 • Miejsce: ODLOT.Strefa partycypacji (ul. Piłsudskiego 34, Wrocław)
 • Osoby o szczególnych potrzebach proszone są o kontakt na adres: odlot[@]feps.pl
 • Zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku

Zadanie publiczne PUNKT PARTYCYPACJI SPOŁECZNEJ – PILOTAŻ jest współfinansowane ze środków Gminy Wrocław.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl