Jakie podwórko przy Hallera?

Jakie podwórko przy Hallera?

Konsultacje dotyczące urządzenia podwórka przy alei Hallera i ulicach: Księgowej i Słonecznikowej

Podwórko jest zlokalizowane w centrum Grabiszyna, na osiedlu Wanda, powstałym w latach 1919 -1970. To tutaj stoją charakterystyczne poniemieckie budynki z czerwonej cegły, z lat 20. XX wieku, znajdujące się przy alei Hallera (to jedno z podwórek w ciągu zabudowy przy tej ulicy).

Od południa sąsiaduje z ruchliwą i głośną aleją, od wschodu i zachodu z ulicami osiedlowymi: Księgową i Słonecznikową, a od północy z domkami jednorodzinnymi. Jest tu trochę trawy, a latem na sznurach suszy się pranie. Prawie sielanka, gdyby nie to, że uwagę zwracają wszędzie zaparkowane samochody oraz wiata śmietnikowa, w niektórych miejscach chodnik zrobił się nierówny, a tam, gdzie nie ma chodnika i trawy, jest lita ziemia (a po deszczu ogromne kałuże). 

Mieszkając tu można potknąć się, szczególnie że brakuje tu oświetlenia (nie jest to przyjemne w zimowe poranki, spowite szarością), wychodząc z bramy łatwo nadziać się na samochód sąsiada lub na kontener na śmieci wielkogabarytowe... Warto zadbać o to miejsce: urządzić parking, posadzić więcej drzew, czy może urządzić trawniki tuż pod blokiem. Teraz jest na to czas, dlatego, jeśli mieszkasz tutaj lub w najbliższej okolicy, czekamy na Twoje zdanie!

Jakie podwórko przy Hallera? - wspólnie odpowiedzmy na to pytanie. Powiedz, co warto zrobić, by mieszkało się tutaj lepiej.

Weź udział w e-spotkaniu, wyraź opinię przez e-formularz, a przede wszystkim odwiedź punkt konsultacyjny na podwórzu (szczegóły: tutaj)! Konsultacje trwają do 11 października 2020 r.

Konsultacje realizuje Fundacja na Rzecz Studiów Europejskich we współpracy z Fundacją Partycypacji Biorę udział w ramach zadania publicznego współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław. Partnerami konsultacji jest Rada Osiedla Grabiszyn/Grabiszynek.

Autorką fotografii jest Dagmara Jacuńska.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć