wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
 1. wroclaw.pl
 2. Wrocław Rozmawia
 3. Spotkajmy się w Odlocie! Powstało miejsce spotkań i rozmów o mieście

Spotkajmy się w Odlocie! Powstało miejsce spotkań i rozmów o mieście

Wydział Partycypacji Społecznej,

Odlot. Strefa Partycypacji przy Piłsudskiego to nowe miejsce na społecznej mapie Wrocławia. Miejsce spotkań, rozmów o mieście i przede wszystkim konsultacji społecznych z udziałem osób mieszkających we Wrocławiu.

Gdzie nas znajdziecie? Odlot przy Piłsudskiego

Na Przedmieściu Świdnickim, przy ul. Piłsudskiego 34. Lokal ma powierzchnię 152 m² i znajduje się na parterze. Główne wejście znajduje się od strony Piłsudskiego. Lokal został dostosowany dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Co to jest i dlaczego nazywa się Odlot?

Nazwa ODLOT nawiązuje do poprzedniej funkcji miejsca – przez dziesięciolecia było tu biuro PLL LOT. ODLOT to także skojarzenie z kreatywną,  pozytywną atmosferą, jaką ma cechować się to nowe miejsce spotkań.

Odlot. Strefa Partycypacji ma rozwijać dialog, edukować, zachęcać do aktywności obywatelskiej. Wspierać i promować konsultacje społeczne oraz wszelkie działania partycypacyjne, takie jak  Wrocławski Budżet Obywatelski, Fundusz Osiedlowy, Mikrogranty czy Inicjatywę Lokalną.

Kto tym kieruje i kto jest gospodarzem?

Organizacja pozarządowa na zlecenie miasta. A dokładnie FEPS czyli Fundacja na Rzecz Studiów Europejskich, zajmująca się działaniami partycypacyjnymi i konsultacjami społecznymi we Wrocławiu. Lokal jest miejscem realizacji zadania publicznego w roku 2023 roku zleconego przez Wydział Partycypacji Społecznej Urzędu Miejskiego Wrocławia: Wsparcie procesów konsultacji społecznych na terenie gminy Wrocław w roku 2023.

Co tutaj się dzieje w 2023 roku?

 • Prowadzimy konsultacje społeczne,
 • również z młodymi i dla młodych [dzieci i młodzież],
 • rozmawiamy o sprawach miasta,
 • organizujemy spotkania, warsztaty, panele dyskusyjne, mediacje,
 • informujemy o działaniach partycypacyjnych,
 • wzmacniamy aktywność obywatelską,
 • szkolimy przyszłych liderów/ liderki i animatorów/ animatorki działań społecznych,
 • upowszechniamy dobre praktyki i wiedzę,
 • edukujemy w zakresie partycypacji społecznej.

Jak tutaj trafisz? Dojazd komunikacją, rowerem, samochodem

Jesteśmy przy Piłsudskiego 34. W centrum miasta. Dojedziesz do nas:

 • Komunikacją miejską:

Autobusy – 122 i 144 zatrzymują się tuż na przystanku przy Piłsudskiego.  3 min i jesteś na miejscu. Przystanki na pl. Legionów i przy Arkady (Capitol) i rozliczne linie  tramwajowe: stamtąd do nas maksymalnie 6–8 minut na piechotę.

 • Rowerem:

A dlaczego nie? Rower postawisz na podwórku, do którego prowadzi brama obok ODLOTu oraz po drugiej stronie, na ul. Piłsudskiego - przy siedzibie Rady Osiedla Przedmieście Świdnickie.

 • Samochodem:

Zaparkujesz w okolicy w ramach opłat obowiązujących w Strefie Płatnego Parkowania (np. Piłsudskiego, Bałuckiego, pl. Muzealny), ale również na pobliskim płatnym parkingu przy Teatrze Polskim (3 zł za h).

Dla kogo to wszystko robimy?

Dla osób mieszkających we Wrocławiu. Dla osób z organizacji pozarządowych. Dla osób liderujących w WBO, społeczności osiedli i grup nieformalnych. Odlot jest przestrzenią aktywności i zaangażowania społecznego oraz szeroko pojętej współpracy wielosektorowej i międzysektorowej.

Dlaczego warto nas odwiedzić?

Bo warto rozmawiać i być blisko spraw, które każdego dotyczą. A konsultacje społeczne i partycypacja dają możliwość rozmowy na sprawy ważne dla Wrocławia, jego mieszkanek i mieszkańców.  Tutaj możemy wymienić się argumentami i opiniami, a tym samym współdecydować o sprawach ważnych dla miasta – tych strategicznych i tych powszednich. Partycypacja to współuczestnictwo w decydowaniu i kształtowaniu rzeczywistości: podwórka, osiedla czy rozwoju całego Wrocławia. O tym wszystkim, co sprawia, że życie w mieście staje się lepsze i bardziej komfortowe.

Udział w konsultacjach nie jest trudny, nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Wystarczy wysłuchać czego dotyczy przedsięwzięcie, zadać pytania, wyrazić opinie. Konsultacje społeczne to moment, w którym to osoby mieszkające we Wrocławiu doradzają urzędowi. To oni są bowiem ekspertkami i ekspertami: najlepiej znają lokalne problemy i swoje potrzeby.

Bądź z nami! Kontakt, godziny otwarcia

 • Na pewno jesteśmy w poniedziałek i wtorek 9–13, a w czwartek 13–18. W pozostałe dni zgodnie z harmonogramem spotkań. Aktualne informacje znajdziecie na FB Odlotu.facebook.com/odlot.strefapartycypacji
 • 667 121 666
 • odlot[at]feps.pl
 • www.feps.pl 
 • facebook.com/feps.wroclaw 

Odlot. Strefa Partycypacji jest miejscem realizacji w roku 2023 przez Fundację na Rzecz Studiów Europejskich zadania publicznego współfinansowanego przez Gminę Wrocław.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl