wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

21°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:05

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. 106 projektów w majowym naborze do Mikrograntów!
Kliknij, aby powiększyć
Grupa mieszkańców w parku Tołpy, podczas wspólnego malowania w plenerze. Zdjęcie archiwalne, wykonane podczas jednego z minionych wydarzeń organizowanych w ramach Mikrograntów. Wojciech Chrubasik / materiały prasowe Wrocławskiego Instytutu Kultury
Grupa mieszkańców w parku Tołpy, podczas wspólnego malowania w plenerze. Zdjęcie archiwalne, wykonane podczas jednego z minionych wydarzeń organizowanych w ramach Mikrograntów.

Od 1 do 15 maja można było składać propozycje integrujących wydarzeń, w których mieszkańcy i wezmą udział nadchodzącego lata. Zespół Mikrograntów oraz komisje szykują się do weryfikacji i oceny nadesłanych pomysłów. Zwycięskie inicjatywy poznamy 11 czerwca.

Przez ostatnie dwa tygodnie zespoły Wrocławskiego Instytutu Kultury i Fundacji Umbrella prowadziły liczne, wspierające konsultacje z osobami planującymi złożyć swój wniosek na lokalne działania. Ostatecznie do programu zgłoszono 106 inicjatyw, dzięki którym sąsiedzi i sąsiadki będą się integrować, dzielić pasjami i umiejętnościami.

Oto liczby projektów zgłoszonych w drugim naborze w 2024 roku:

  • 11 w ścieżce dla młodzieżowych grup nieformalnych;
  • 27 w ścieżce dla organizacji pozarządowych;
  • 68 w ścieżce dla osób fizycznych i grup nieformalnych.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Impreza silent disco. Zdjęcie archiwalne, wykonane w trakcie jednego z minionych wydarzeń organizowanych w ramach Mikrograntów. Alina Metelytsia / materiały prasowe Wrocławskiego Instytutu Kultury
Impreza silent disco. Zdjęcie archiwalne, wykonane w trakcie jednego z minionych wydarzeń organizowanych w ramach Mikrograntów.

Teraz nadszedł czas na weryfikację formalną wniosków oraz oceny komisji. W każdej ze ścieżek projekty oceniane są przez ekspertki i ekspertów aktywnych w działaniach społecznych, edukacyjnych czy rekreacyjnych. Wybrane inicjatywy otrzymają nie tylko wsparcie finansowe (od tysiąca do 10 tysięcy złotych brutto w zależności od ścieżki), ale także pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, księgowych, prawnych, promocyjnych i logistycznych. 

Zwycięskie projekty poznamy już 11 czerwca, a ich realizacja potrwa od czerwca do września (dokładny zakres dat jest różny dla każdej ze ścieżek).

Więcej informacji o programie:

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl