wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

21°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:30

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Stoisz w korku na południu? Powiedz, jak to zmienić
Kliknij, aby powiększyć
Wizualizacja nowej pętli autobusowo-tramwajowej na Jagodnie. Sprawdź, jakie inwestycje wchodzą w skład Rozwiązań dla Południa www.wroclaw.pl
Wizualizacja nowej pętli autobusowo-tramwajowej na Jagodnie. Sprawdź, jakie inwestycje wchodzą w skład Rozwiązań dla Południa

Każdego dnia mieszkańcy osiedli Krzyki-Partynice, Ołtaszyn, Jagodno i Wojszyce stoją w korkach, bez względu na to, czy poruszają się autem, czy komunikacją miejską. Miasto chce poprawić przemieszczanie się po tych osiedlach. Próbą odpowiedzi mają być Rozwiązania dla Południa, czyli 9 propozycji rozwiązań problemów komunikacyjnych. Właśnie ruszyły ich konsultacje: online i na każdym z osiedli. Daj znać, co o nich myślisz do 23 czerwca.

W marcu br. Urząd Miejski Wrocławia przedstawił rozwiązania, które mają za zadanie poprawić jakość poruszania się po osiedlach na południu miasta. Pełny opis znajdziesz tutaj.

I etap: korytarz dla komunikacji

W pierwszej kolejności powstałby nowy korytarz dla komunikacji zbiorowej. Propozycja zakładazaprojektowanie połączenia dla autobusów pomiędzy Iwaszkiewicza a Kajdasza. Oznacza to 800 mnowej ulicy i zatokę postojową dla autobusów przy wlocie do miasta na ul. Grota-Roweckiego. W tensposób mieszkańcy zyskają połączenie Grota-Roweckiego i Wojszyc z buspasem, a docelowo tramwaj, na Jagodno, przez co dojazd w okolice Dworca Głównego skróci się o ok. 20 minut.Proponowane jest również nowe rozwiązanie dla Zwycięskiej. To skrzyżowanie zamiast ronda OjcaPio (uruchomione po oddaniu Wschodniej Obwodnicy Wrocławia) i dłuższy pas skrętu przedKarkonoską w prawo, do centrum.

II etap: buspas i sygnalizacja

Kolejny etap to przebudowa Grota-Roweckiego, tak by zmieścił się na niej buspas. Przejazdautobusów pod wiaduktem kolejowym ułatwi ustawienie sygnalizacji, która będzie wpuszczaćautobus pod wiadukt przed samochodami jadącymi do centrum. Docelowo autobusy do centrum zWojszyc i Ołtaszyna pojadą albo wydzielonym buspasem na Grota-Roweckiego, albo nowymkorytarzem przez Jagodno. Uzupełnieniem tej propozycji jest przekształcenie zatoki autobusowejzbudowanej przy Grota-Roweckiego w pełnowymiarową pętlę autobusową z parkingiem typu Parkuj i Jedź (P&R).

Chcemy poznać twój głos

Konsultacje proponowanych rozwiązań potrwają od 7 maja do 23 czerwca 2024 roku. Swoją opinię na temat pakietu przez cały czas ich trwania można wyrazić przez e-formularz.

Odbędzie się także e-spotkanie (9 maja - tutaj). Ale urzędnicy zapraszają do spotkania osobistego na osiedlu. Przewidziano pięć spotkań w formie warsztatów konsultacyjnych - na każdym osiedlu, którego dotykają problemy komunikacyjne. Urzędnicy zbiorą uwagi i spiszą pomysły, by dokładnie je przeanalizować. W czasie wakacji powstanie raport, który zostanie opublikowany pod koniec sierpnia. Od września ruszy drugi etap konsultacji, aby popracować nad propozycjami i określić, które można zrealizować.

Wrocław bez stania w korkach? Krok po kroku to możliwe. Najpierw rozprawmy się z południem miasta. Eksperci firmy badającej ruch drogowy zaproponowali swoje rozwiązania. Teraz Ty możesz wyrazić swoją opinię:

  • e-formularz do 23.06
  • e-spotkanie - 9.05, godz. 18
  • WOJSZYCE - 14.05, godz. 17.30, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 25, ul. Asfaltowa 6
  • OŁTASZYN - 16.05, godz. 17.30, Centrum Aktywności Lokalnej, ul. Pszczelarska 7
  • KRZYKI-PARTYNICE - 4.06, godz. 17.30, Tor Wyścigów Konnych, ul. Zwycięska 2
  • GAJ - 11.06, godz. 17.30, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 21, ul. Kłodzka 40
  • JAGODNO - 18.06, godz. 17.30, CAL Dobre Czasy na Jagodnie, ul. Sygnałowa 23

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl