Roboty drogowe na ul. Grota-Roweckiego

Od 11 marca na ulicy Grota Roweckiego (przed skrzyżowaniem z ul. Gerberową) drogowcy rozpoczęli budowę dodatkowe pasa do skrętu w lewo. Teraz pracują na poboczu, ale przez dwa weekendy kwietnia zajmą też część jezdni.


Chodzi dokładnie o fragment Grota-Roweckiego na wysokości numeru 111 - 123, pomiędzy ulicami Lechonia i Iwaszkiewicza, przed skrzyżowaniem z ul. Gerberową. DO wykonania tam jest dodatkowy pas dla lewoskrętu na powstające tam osiedle. Inwestorem jest Echo Investement.

 - W pierwszym etapie prace będą prowadzone w poboczu bez zajmowania jezdni (ścieki, krawężnik, chodnik i ścieżka rowerowa) – tłumaczy  Ewa Mazur, rzecznik prasowa Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta.  

Dopiero w połowie kwietnia, drogowcy wejdą na dwa weekendy na część jezdni. Konieczne będzie wtedy sterowanie  ręczne ruchem samochodów. Wszystkie prace mają zakończyć się w maju.

Inwestycja prowadzona przez Echo Investment obejmie również budowę dróg łączących osiedle z ulicami Grota - Roweckiego i Gerberową, przebudową wlotu ul. Gerberowej, budowę chodnika i ścieżki rowerowej w obrębie zjazdu do osiedla od strony Grota Roweckiego. 
 

Rysunek techniczny z miejscem robót (jpg)

Zgłoś uwagę