W październiku reprezentacja Polski znów we Wrocławiu?

Mimo, że Robert Lewandowski i spółka w ubiegły piątek rozegrali towarzyski mecz z Nigerią na Stadionie Wrocław, okazuje się, że jeszcze w tym roku mogą wrócić do stolicy Dolnego Śląska. Miasto stara się bowiem o organizację październikowych meczów Ligi Narodów: z Portugalią i z Włochami.

  • Być może kibice wkrótce znów zobaczą na żywo kadrowiczów Adama Nawałki  we Wrocławiu - tym razem w pojedynku z czołowymi zespołami w Europie.

    Być może kibice wkrótce znów zobaczą na żywo kadrowiczów Adama Nawałki we Wrocławiu - tym razem w pojedynku z czołowymi zespołami w Europie.


Polska – Portugalia 11 października 2018 r. oraz Polska – Włochy 14 października 2018 r. - oba lub przynajmniej jedno z tych spotkań może zostać rozegrane na Stadionie Wrocław. Decyzję w tej sprawie wkrótce podejmie zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej. Już wcześniej prezes PZPN, Zbigniew Boniek podkreślał jednak, że spotkania Ligi Narodów nie muszą być organizowane na Stadionie Narodowym w Warszawie. To otwiera szansę przed innymi miastami z nowoczesnymi obiektami, czyli m.in. przed Wrocławiem, Poznaniem, Gdańskiem czy Chorzowem.

Cristiano Ronaldo we Wrocławiu?

– Mogę potwierdzić, że staramy się o organizację spotkań Ligi Narodów we Wrocławiu. Ciężko powiedzieć, czy może to być jeden czy nawet dwa mecze. Wszystkie decyzje leżą teraz w gestii Polskiego Związku Piłki Nożnej na czele z prezesem Zbigniewem Bońkiem – informuje Andrzej Padewski, prezes zarządu Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

Czy za kilka miesięcy Robert Lewandowski znów spróbuje zdobyć pierwszą swoją bramkę na Stadionie Wrocław? Fot. Patryk Załęczny

Czy za kilka miesięcy Robert Lewandowski znów spróbuje zdobyć swoją pierwszą bramkę na Stadionie Wrocław? Fot. Patryk Załęczny

– Jesteśmy po rozmowie z przedstawicielami PZPN, w których wyraziliśmy zainteresowanie organizacją spotkań Ligi Narodów w październiku 2018 r. – dodaje Aleksandra Michałek ze Stadionu Wrocław.

Przyjazd do Wrocławia reprezentacji Włoch czy Portugalii byłby nie lada gratką dla kibiców. Obie reprezentacje to uznane marki w Europie. Portugalczycy to obecni mistrzowie Starego Kontynentu, w których szeregach gra słynny Cristiano Ronaldo. W dodatku organizacja przynajmniej jednego z październikowych spotkań we Wrocławiu oznaczałaby, że po raz pierwszy od września 2012 r. (i meczu eliminacji mistrzostw świata z Mołdawią) Polacy zagraliby w stolicy Dolnego Śląska w spotkaniu o stawkę. Od tego czasu kadra gościła we Wrocławiu już sześciokrotnie, jednak za każdym razem były to jedynie mecze towarzyskie.

Wysoka ocena organizacji spotkania z Nigerią

Atutem Wrocławia podczas starań o organizację prestiżowych październikowych meczów ma być ostatnie zgrupowanie kadry. Tygodniowy pobyt w hotelu Monopol został zwieńczony pojedynkiem z Nigerią na Stadionie Wrocław.

W marcu 2018 r. w ostatnim spotkaniu we Wrocławiu Polacy przegrali 0:1 z Nigerią.

– Zostaliśmy bardzo pozytywnie ocenieni za przyjęcie kadry oraz za wszystkie kwestie organizacyjne. Warto podkreślić, że w trudnych warunkach pogodowych odpowiednio przygotowaliśmy nie tylko murawę na Stadionie Wrocław, ale także na boisku przy Oporowskiej, gdzie reprezentacja trenowała kilka dni – dodaje Andrzej Padewski.

O tym czy Wrocław znów otrzyma szansę goszczenia podopiecznych Adama Nawałki najwcześniej dowiemy się 19 kwietnia, podczas najbliższego posiedzenia zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Czym jest Liga Narodów?

Liga Narodów to nowe rozgrywki, które startują we wrześniu 2018 r. W pierwszym sezonie weźmie w nich udział 55 europejskich reprezentacji, podzielonych na cztery dywizję. Reprezentacja Polski znalazła się w najwyższej, elitarnej dywizji i w grupie 3 zmierzy się z Portugalią oraz z Włochami. Z każdym z tych zespołów rozegra mecz i rewanż. Jeśli biało-czerwoni wygrają swoją grupę, zmierzą się ze zwycięzcami trzech innych grup w Turnieju Finałowym w czerwcu 2019 r.Zgłoś uwagę