wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 23°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wirex, specjalista od kryptowalut, otwiera we Wrocławiu centrum badawcze. Szukają pracowników

Jarek Ratajczak,
Brytyjski FinTech Wirex we Wrocławiu otwiera centrum badawczo-rozwojowe Wirex
Brytyjski FinTech Wirex we Wrocławiu otwiera centrum badawczo-rozwojowe

Mają ponad 4,5 mln użytkowników w 130 krajach świata – teraz będą także w stolicy Dolnego Śląska. Brytyjska firma Wirex – specjalizująca się w innowacjach technologicznych w sektorze finansowym, otwiera we Wrocławiu centrum badawczo-rozwojowe. Szukają pracowników i chcą m.in. zatrudniać ukraińskich specjalistów IT, którzy z powodu rosyjskiej agresji nie mogą pracować w swoim kraju.

Reklama

Wirex Wrocław Centrum Badawczo-Rozwojowe

Brytyjski FinTech Wirex, którego produkty pozwalają klientom płacić za towary i usługi zarówno kryptowalutą, jak i tradycyjnymi pieniędzmi, otwiera centrum badawczo-rozwojowe w biurowcu Silver Tower Center przy pl. Konstytucji 3 Maja.

Już wiadomo, że kolejne ośrodki Wirex otworzy w Poznaniu oraz w Łotwie, Litwie i Mołdawii.

Wirex to firma międzynarodowa, co oznacza, że zawsze planowaliśmy rozszerzenie naszego centrum badawczo-rozwojowego na Europę Wschodnią. Obejmowały one centra badawczo-rozwojowe w dużych miastach Ukrainy, takich jak Lwów, Charków i Odessa, ale niestety z powodu wojny na Ukrainie otworzyliśmy tylko centrum badawczo-rozwojowe we Lwowie. Zamiast tego przyspieszyliśmy otwarcie centrum badawczo-rozwojowego w Europie, a konkretnie we Wrocławiu. Lokalne prawo jest przejrzyste i jasne, a społeczności i klaster IT chętnie wspierają Ukraińców. Serdecznie dziękujemy narodowi polskiemu za pomoc w tak strasznych czasach, a my z kolei zrobimy wszystko, co możliwe, aby rozwijać stosunki ukraińsko-polskie
Ruslan Kolodyazhnyi, dyrektor techniczny w centrum badawczo-rozwojowym Wirex w Kijowie.

Przedstawiciele Wirex, którego produkty są dostępne w 130 krajach i mają ponad 4,5 milionów użytkowników podkreślają, że wspierają wysiłki firm i rządów na całym świecie, aby wykluczyć Rosję z globalnych usług finansowych.

Wirex Wrocław praca i rekrutacja

We Wrocławiu spółka chce zatrudniać (także online) m.in. ukraińskich specjalistów IT, którzy z powodu wojny nie mogą pracować w Ukrainie. Rekrutacja obejmuje programistów oraz specjalistów PR i HR.

Bardzo cieszymy się, że wrocławski ekosystem firm z sektora FinTech zostanie wzmocniony obecnością brytyjskiego inwestora - Wirex, który wybrał stolicę Dolnego Śląska na utworzenie swojego centrum badawczo-rozwojowego (B+R). To potwierdza, że Wrocław cały czas jest atrakcyjną lokalizacją biznesową, zwłaszcza dla nowoczesnych, zaawansowanych usług i technologii
Aleksandra Kłonowska-Drozd, kierownik zespołu ds. obsługi inwestora w Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Wirex kryptowaluty, bitcoin, karty płatnicze

Wirex, został założony w 2014 r. przez trójkę przyjaciół: Pavla Matveeva, Dmitrija Lazaricheva i Georgy Sokolova.

Wirex wymiana walut i płatności

Wirex zapewnia natychmiastowy dostęp do szerokiej gamy kryptowalut. W lutym 2022 r. Wirex zebrał 15 milionów dolarów na rozwój centrów badawczo-rozwojowych i rozszerzenie zespołu programistycznego w celu tworzenia nowych funkcjonalności swoich produktów i rozwijania usług płatniczych na nowych rynkach. Wynika to z niedawnej premiery produktu Wirex w Stanach Zjednoczonych.

Wirex ma siedzibę w Londynie, a biura w Singapurze, Dallas, Dublinie i Atlancie. Centrum badawczo-rozwojowe znajduje się na Ukrainie. Prawie 400 specjalistów pracuje na całym świecie nad produktami Wirex. Do końca 2022 roku firma planuje powiększyć swój zespół do 600 osób. Obecnie w biurach Wirex jest otwartych ponad 60 stanowisk.

Branża IT, centra badawczo-rozwojowe we Wrocławiu

Branża IT we Wrocławiu to ponad 36 tys. osób, a sektor nowoczesnych usług biznesowych, to kolejne 52 tys. i tacy międzynarodowi giganci, jak: KYNDRYL (dawny IBM), Accenture, Capgemini, Dolby, Opera Software, Volvo IT, 3M, Nokia, GlobalLogic, BNY Mellon i Infor. Na tej liście jest także 110 dużych centrów IT i R&D.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl