wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: niekorzystna

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. GlobalLogic we Wrocławiu programuje przyszłość. Firma wprowadziła się do Nowej Strzegomskiej
GlobalLogic w nowej siedzibie we Wrocławiu Tomasz Hołod, www.wroclaw.pl
GlobalLogic w nowej siedzibie we Wrocławiu

GlobalLogic, firma Hitachi Group Company, ma nową siedzibę we Wrocławiu. W biurowcu Nowa Strzegomska otwarto najbardziej nowoczesne biuro i laboratoria tej firmy w Polsce. To inwestycja warta 60 mln zł. Spółka rozwija najnowsze technologie z branży automotive, Przemysłu 4.0 i Internetu rzeczy. Planują podwoić zatrudnienie.

  • Od 20 stycznia 2022 r. GlobalLogic w nowej siedzibie we Wrocławiu
  • W ciągu dwóch lat GlobalLogic chce zwiększyć zatrudnienie we Wrocławiu z 500 do 1 000 osób
  • GlobalLogic oferuje najnowsze rozwiązania dla branż: motoryzacyjnej, komunikacji, usług finansowych, opieki zdrowotnej, produkcji, mediów i rozrywki, półprzewodników i technologii. 

20 stycznia 2022 r. rozpoczął się nowy rozdział dla GlobalLogic. Firma opuściła dotychczasowe biura na ternie  Wrocławskiego Parku Biznesu i przeniosła się kilkadziesiąt metrów dalej, do swojej nowej siedziby – biurowca Nowa Strzegomska. O rozpoczęciu wrocławskiej inwestycji GlobalLogic pisaliśmy w 2019 r. 

Nowa siedziba umożliwi dalszy rozwój firmy, którego efektem będzie zatrudnienie kolejnych grup specjalistów z sektora IT. Obecnie we Wrocławiu pracuje już ponad pięćset osób, inżynierów i specjalistów. W ciągu najbliższych dwóch lat chcemy podwoić kadrę we Wrocławiu. Według naszych prognoz większość zatrudnionych osób będzie pracować w coraz popularniejszym w Polsce modelu hybrydowym

Marek Matysiak, dyrektor operacyjny GlobalLogic Polska we Wrocławiu.

Przedstawiciele spółki zaznaczają, że rekrutacja w GlobalLogic Polska trwa, a zatrudnienie kilkuset nowych specjalistów pozwoli firmie jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby partnerów, a jednocześnie dalej podnosić rangę Wrocławia jako „informatycznego serca regionu i kluczowego punktu na mapie IT Polski i Europy”.

20.01.2022 r. otwarcie nowej siedziby GlobalLogic we Wrocławiu. Od prawej strony: Marek Matysiak – dyrektor operacyjny GlobalLogic Polska we Wrocławiu, Adam Radliński – starszy architekt oprogramowania GlobalLogic Polska, Alex Kachmar – wiceprezydent ds. operacyjnych na Europę GlobalLogic Fot. Tomasz Hołod, www.wroclaw.pl
20.01.2022 r. otwarcie nowej siedziby GlobalLogic we Wrocławiu. Od prawej strony: Marek Matysiak – dyrektor operacyjny GlobalLogic Polska we Wrocławiu, Adam Radliński – starszy architekt oprogramowania GlobalLogic Polska, Alex Kachmar – wiceprezydent ds. operacyjnych na Europę GlobalLogic

GlobalLogic Wrocław: innowacyjne pomysły, rekrutacja, miejsca pracy

GlobaLogic, to amerykańska spółka z Doliny Krzemowej. Należy do światowych liderów w zakresie usług cyfrowej inżynierii produktów. Firma posiada 30 centrów inżynieryjnych i studiów projektowych, zatrudnia ponad 18 tys. profesjonalistów z całego świata. We Wrocławiu jest siedziba GlobalLogic Polska.

  • Polski oddział GlobalLogic specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania dla systemów wbudowanych oraz cyfrowej transformacji.
  • GlobalLogic Poland, zatrudnia 2 000 inżynierów i menedżerów, i ma odziały we Wrocławiu, Krakowie, Szczecinie, Koszalinie, Zielonej Górze, Bydgoszczy, Łodzi i wkrótce także w Trójmieście.
Dział marketingu GlobalLogic Poland. Od lewej strony: Natalia Szozda, Karolina Busz, Dorota Suszek Fot. GlobalLogic
Dział marketingu GlobalLogic Poland. Od lewej strony: Natalia Szozda, Karolina Busz, Dorota Suszek

GlobalLogic Nowa Strzegomska

Nowa Strzegomska to najbardziej nowoczesne i dostosowane do pracy hybrydowej biuro GlobalLogic w Polsce. Do dyspozycji są sale konferencyjne o łącznej powierzchni 650 mkw., open space i laboratoria.

– Nowa siedziba jest przystosowana do wyspecjalizowanych potrzeb zespołów IT, a także robi użytek z innowacyjnych rozwiązań technologicznych – dodaje Marek Matysiak.

GlobalLogic: automotive, Industry 4.0, cloud, IoT

Marek Matysiak – dyrektor operacyjny GlobalLogic Polska we Wrocławiu Fot. Tomasz Hołod, www.wroclaw.pl
Marek Matysiak – dyrektor operacyjny GlobalLogic Polska we Wrocławiu

W nowej siedzibie GL ma zaawansowane laboratoria informatyczne, w których eksperci mogą testować i wdrażać innowacyjne rozwiązania. Przedstawiciele spółki zaznaczają, że to właśnie tam programowana będzie przyszłość – rozwijane projekty, które dopiero za kilka lat trafią do powszechnego użytku, przynosząc rewolucję w różnych branżach i życiu konsumentów.

W Nowej Strzegomskiej inżynierowie GlobalLogic stworzą, rozwiną i przetestują rozwiązania informatyczne z branż motoryzacyjnej (automotive), przemysłu 4.0 (Industry 4.0), rozszerzonej rzeczywistości (AR – Augmented Reality) oraz internetu rzeczy (Internet of Things). Czytaj także: Samochody autonomiczne, wykrywanie i rozpoznawanie twarzy czy informacyjny system rozszerzonej rzeczywistości, to tylko niektóre przykłady innowacji w branży automotive realizowane we Wrocławiu przez GlobalLogic.

Laboratoria GlobalLogic w Nowej Strzegomskiej Fot. GlobalLogic
Laboratoria GlobalLogic w Nowej Strzegomskiej

GlobalLogic dla Wrocławia

GlobalLogic zapowiada, że nie zamierza jedynie skupiać się na technologicznych projektach, ale również angażować w rozwój regionu i lokalnej społeczności. Jako członek grupy Hitachi, firma tworzy innowacyjne produkty i usługi, by wspierać klientów, ale również społeczności lokalne w rozwiązywaniu ich problemów.

Jestem dumny z tego co udało nam się zbudować. To najlepsze nasze biuro w Europie. Nowa siedziba pozwoli łatwiej dzielić się wiedzą i doświadczeniami, które będą przekazywane w formie organizowanych prezentacji i szkoleń. Naszym celem jest zacieśnianie relacji z uczelniami, stowarzyszeniami czy organizacjami, które umożliwiają rozwój umiejętności mieszkańców Wrocławia i okolic

Aleks Kachmar, wiceprezydent ds. operacyjnych na Europę w GlobalLogic.

GlobalLogic stawia na ekologię: fotowoltaika i ule dla trzmieli

Budynek Nowa Strzegomska posiada certyfikat BREEAM. Potwierdza on, że biurowiec jest przyjazny środowisku naturalnemu, a także odpowiednio komfortowy dla użytkowników. Na dachu została umieszczona instalacja fotowoltaiczna i ule dla trzmieli, a wewnątrz wykorzystano nowoczesne i oszczędne oświetlenie LED.

– Dbałość o ekologię w regionie Wrocławia była jednym z naszych priorytetów podczas projektowania nowej lokalizacji. Biuro wyposażono również w specjalne szyby zmniejszające nagrzewanie się powierzchni latem, co zmniejsza koszty związane ze schładzaniem powierzchni. Do ogrzewania budynku zastosowano system VRF, który zapewnienia optymalny komfort pracującym osobom – wylicza Agnieszka Augustynów, CRO w GlobalLogic.

GlobaLogic we Wrocławiu – historia sukcesu. Branża IT Wrocław

GlobalLogic od 2021 r. jest częścią japońskiego giganta Hitachi. We Wrocławiu GlobalLogic Polska ma siedzibę od 13 stycznia 2016 r. kiedy to, amerykańska spółka z Doliny Krzemowej, ogłosiła przejęcie wrocławskiego REC Global – uznawanej za jedną z najszybciej rozwijających się firm R&D w Europie Centralnej.

Twórcą REC Global był Krzysztof Kuliński, który jest laureatem „30 Kreatywnych Wrocławia 2016”, został także uhonorowany nagrodą Prezydenta Wrocławia w 2008 r. To m.in. dzięki niemu Wrocław i aglomeracja określane są mianem polskiej „Doliny Krzemowej”.

Podczas otwarcia nowej siedziby GlobalLogic, Marek Matysiak przypomniał historię firmy i ludzi, którzy mieli wpływ na jej losy.

– Z uwagą obserwuję rozwój branży IT we Wrocławiu i trzymam kciuki za powodzenie wrocławskich projektów GlobalLogic. Ważne, że to, co zapoczątkowaliśmy przed dekadą, dzięki zdolnym wrocławskim inżynierom, jest z powodzeniem rozwijane – mówi Krzysztof Kuliński, były szef GlobalLogic we Wrocławiu.

Branża IT we Wrocławiu to ponad 36 tys. osób, a sektor nowoczesnych usług biznesowych, to kolejne 52 tys. i tacy międzynarodowi giganci, jak: KYNDRYL (dawny IBM), Accenture, Capgemini, Dolby, Opera Software, Volvo IT, 3M, Nokia, GlobalLogic, BNY Mellon i Infor. Na tej liście jest także 110 dużych centrów IT i R&D.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl