wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

20°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:45

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Potężny zakład powstanie jeszcze w tym roku w naszym regionie. Zobacz gdzie, bo szukają pracowników
Kliknij, aby powiększyć
Pracownicy spółki Viessmann Viessmann
Pracownicy spółki Viessmann

Viessmann, którego zakłady i centra od lat są obecne we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku, rusza z budową wielkiej fabryki. To oznacza, że najnowsza inwestycja światowego lidera systemów grzewczych, przemysłowych i chłodniczych w Europie będzie w naszym regionie. Viessmann w zakładzie za kilkadziesiąt milionów zaoferuje nowe miejsca pracy i już szuka pracowników. 14 lipca 2022 r. podczas wmurowania kamienia węgielnego ma być premier Mateusz Morawiecki.

Reklama

Viessmann wybuduje nowy zakład. Skala inwestycji jest imponująca

Nowy Zakład Produkcyjny Pomp Ciepła Viessmann powstanie w Legnicy na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Koncern Viessmann jest tam obecny od ponad 20 lat i teraz zdecydował się na budowę nowej fabryki ze względu na dynamiczny rozwój firmy oraz ekspansją produkcji pomp ciepła.

Przedstawiciele spółki informują, że w nowym zakładzie Viessmann będą produkowane przede wszystkim pompy ciepła dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych oraz, jak dotychczas, komponenty wchodzące w skład pomp i innych urządzeń grzewczych. Skala nowej inwestycji Viessmann jest imponująca.

Planujemy wybudować zakład blisko 4 razy większy niż nasz obecny. Powstanie on na gruncie o powierzchni ponad 17 ha, zakupionym od Miasta Legnica na terenie byłego lotniska. Jest to największa inwestycja w historii grupy Viessmann
dr inż. Tomasz Tomczak, prezes Zarządu Spółki, Viessmann Technika Grzewcza sp. z o.o.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: O rozpoczęciu budowy nowego zakładu w Legnicy Viessmann informował na swojej stronie na Facebooku już 15 czerwca br. Viessmann
O rozpoczęciu budowy nowego zakładu w Legnicy Viessmann informował na swojej stronie na Facebooku już 15 czerwca br.

Zaplanowana na 14 lipca 2022 r. uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego oraz podpisanie aktu erekcyjnego pod przyszłą budowę Nowego Zakładu Produkcyjnego Pomp Ciepła Firmy Viessmann z udziałem premiera polskiego rządu ma mieć charakter symboliczny. O rozpoczęciu budowy Viessmann informował na swojej stronie na Facebooku już 15 czerwca br.

Otwarcie nowego zakładu Viessmann i nowe miejsca pracy

Otwarcie nowego zakładu Viessmann planowane jest pod koniec 2022 r. Zakład będzie zatrudniać około 200 osób i już szuka pracowników. Viessmann miejsca pracy, kariera, rekrutacja.

Nowa fabryka Viessmann skorzysta z pomocy publicznej

Nowy zakład Viessmann to koszt kilkunastu milionów złotych (dokładna kwota nie jest publicznie ogłoszona). Przygotowania do rozpoczęcia budowy nabrały tempa po tym jak w grudniu 2021 r., Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna ogłosiła decyzję o pomocy dla tej inwestycji. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z otrzymania pozytywnej decyzji o wsparciu. Przyznanie pomocy publicznej będzie miało pośredni pozytywny wpływ na rozwój i kondycję także innych przedsiębiorców w regionie – mówił wtedy prezes Zarządu Spółki, Viessmann Technika Grzewcza.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl