wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 9°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Koncern Siemens zwiększa zatrudnienie w zakładzie pod Wrocławiem. Zobacz, kto ma szansę na pracę

Jarek Ratajczak,
Zakład Siemensa w Mirkowie szuka pracowników Siemens
Zakład Siemensa w Mirkowie szuka pracowników

Siemens zwiększa produkcję i zatrudnienie w zakładzie w Mirkowie, koło Wrocławia (gmina Długołęka). Zobacz, kto ma szansę na pracę.

Reklama

Przemysł 4.0 – Industry 4.0. Siemens w Mirkowie: co produkują

W fabryce Siemensa w Mirkowie powstają rocznie tysiące mniejszych i większych szaf sterowniczych, które są wykorzystywane w zakładach produkcyjnych w Polsce i na całym świecie. Koncern podkreśla, że produkowane tam zespoły sterownicze są „mózgiem” nowoczesnych zakładów produkcyjnych funkcjonujących w modelu Przemysłu 4.0 – Industry 4.0. Sterują one liniami produkcyjnymi oraz systemami klientów Siemensa, między innymi z branży logistycznej i włókienniczej, działających zarówno w Polsce, jak i na rynkach zagranicznych.

Zakład Siemensa w Mirkowie rozpoczął działalność w 2019 r. Była to pierwsza tego rodzaju inwestycja Siemensa w Polsce.

Siemens w Mirkowie, koło Wrocławia: zatrudnienie, miejsca pracy

Obecnie w zakładzie Siemensa w Mirkowie pracuje około 100 osób i w związku z bardzo dynamicznym rozwojem, w ciągu najbliższego roku zostanie zatrudnionych ok. 50 nowych pracowników. 

Rekrutacja już ruszyła. Siemens do zakładu w Mirkowie szuka elektromonterek i elektromonterów odpowiedzialnych za montaż końcowy szaf sterowniczych. Siemens informuje, że wzrost zatrudnienia w zakładzie Siemensa koło Wrocławia jest elementem strategii przygotowanej i realizowanej wspólnie z zakładem koncernu w Chemnitz w Niemczech.

Kandydaci mogą składać swoje aplikacje do pracy na stronie Siemensa. Oferowana im będzie umowa o pracę uwzględniająca premię roczną oraz szeroki pakiet benefitów pozapłacowych obejmujący m.in. opiekę medyczną oraz Pracowniczy Program Emerytalny.

Cieszę się, że zaufało nam już tylu pracowników oraz że razem możemy tworzyć nie tylko bezpieczne miejsce pracy, ale i przestrzeń, w której każdy ma szansę rozwijać swój potencjał w otwartym i przyjaznym środowisku
Małgorzata Marszałkowska, Plant Finance Manager w Siemens Polska.

Siemens AG –w Polsce od 1991 roku

Siemens AG – światowa firma technologiczna obecna na polskim rynku od 1991 roku. W Polsce obejmuje 5 wyspecjalizowanych spółek oferujących kompleksowe usługi z zakresu automatyki i cyfryzacji w przemyśle i infrastrukturze, oprogramowania dla przemysłu, dystrybucji i rozdziału energii elektrycznej, transportu i e-mobilności, ochrony zdrowia oraz finansowania inwestycji.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl