wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Shein – odzieżowy sklep online słynący z niskich cen i promocji otworzy centrum dystrybucyjne pod Wrocławiem
Na zdjęciu: wielkie hale magazynowe  GLP Wrocław V Logistics Centre, w których będzie centrum dystrybucji Shein GLP
Na zdjęciu: wielkie hale magazynowe GLP Wrocław V Logistics Centre, w których będzie centrum dystrybucji Shein

Shein, światowa firma e-commerce z branży moda i lifestyle, do końca roku otworzy gigantyczne centrum dystrybucji na Europę Środkowo-Wschodnią. Centrum dystrybucji Shein powstanie na 40 tys. mkw. powierzchni w GLP Wrocław V Logistics Centre w Magnicach k. Wrocławia. Shein to najszybciej rozwijająca się na świecie platforma do zakupów ubrań, butów i dodatków.

Reklama

Shein chińska platforma do zakupów ubrań, butów i dodatków otwiera wielkie centrum dystrybucyjne w Polsce

Shein to wywodząca się z Chin międzynarodowa firma e-commerce, która w swoim sklepie internetowym sprzedaje produkty modowe i lifestylowe. Obecnie Shein zatrudnia blisko 10 tys. pracowników w ponad 150 krajach.

Ich najnowsza inwestycja to centrum dystrybucyjne Shein w GLP Wrocław V Logistics Centre. Spółka chce tam zatrudnić ponad tysiąc osób.

Centrum dystrybucyjne Shein – praca pod Wrocławiem

Jesteśmy w pełni zaangażowani w budowę nowego centrum dystrybucyjnego, w którym do połowy 2023 roku chcemy zatrudnić ponad tysiąc osób. Zgodnie z misją Shein - uczynić piękno mody dostępnym dla wszystkich - zamierzamy poszerzać naszą obecność na różnych rynkach na świecie, aby zapewnić jeszcze lepsze usługi konsumentom i przyczyniać się do rozwoju lokalnych gospodarek
deklarują przedstawiciele Shein

Ocenia się, że Shein jest najszybciej rozwijającą się na świecie platformą do zakupów ubrań, butów i dodatków. Słynie z niskich cen i promocji dla klientów. Shein specjalizuje się w fast fashion – czyli ich kolekcja są inspirowane (niektórzy mówią o kopiowaniu) światowymi trendami w modzie i sprzedawaniu takich np. ubrań w niskich cenach w sklepach detalicznych.

Shein – centrum dystrybucyjne w dobrej lokalizacji

Centrum dystrybucyjne Shein w GLP Wrocław V Logistics Centre znajduje się na skrzyżowaniu tras ułatwiających dostarczanie produktów do klientów w Polsce, Niemczech i Czechach. Pobliski węzeł drogi S8 zapewnia łatwy dojazd do autostrad A4 i A8, a także do dróg ekspresowych S3 i S5. Pracownicy skorzystają z dogodnych połączeń autobusowych i kolejowych z centrum Wrocławia oraz okolicznych miejscowości.

Z radością witamy Shein we Wrocławiu. Nasz budynek będzie wspierał działalność firmy oraz jej rozwój i sieć dystrybucji w regionie. To ważna transakcja dla rynku e-commerce w Polsce, a zarazem kolejny etap udanej, długofalowej współpracy GLP z Shein - firmą, która korzysta już z naszej przestrzeni logistycznej m.in. w Stanach Zjednoczonych, Chinach i Brazylii
Michał Szczepaniak, Business Development Manager GLP, odpowiedzialny za projekt

GLP Wrocław Logistics Centre – największe magazyny w aglomeracji wrocławskiej

GLP Wrocław V Logistics Centre to największy projekt magazynowy realizowany obecnie w aglomeracji wrocławskiej. Docelowo powstaną tam budynki o łącznej powierzchni około 240 tys. mkw.

GLP specjalizuje się w realizacji i zarządzaniu inwestycjami w obszarze logistyki, nieruchomości, infrastruktury, finansów oraz technologii. Działa w Brazylii, Chinach, Europie, Indiach, Japonii, Stanach Zjednoczonych i Wietnamie, gdzie zarządza projektami o łącznej wartości ponad 120 mld dolarów.

Galeria zdjęć

Z budynków GLP położonych w strategicznych lokalizacjach w Europie (ponad 5,6 mln mkw.) korzystają takie firmy jak m.in. Amazon, DHL czy XPO Logistics. GLP Europe dysponuje też zapasem gruntów, które umożliwią realizację kolejnych 4 mln mkw. powierzchni logistycznej.

E-commerce: nowe technologie made in Wroclaw

Coraz bardziej lubimy zakupy bez wychodzenia z domu. E-commerce i handel online to branża nie tylko bardzo konkurencyjna, ale też niezwykle szybko rozwijająca się. Korzysta z nowych technologii i sztucznej inteligencji. Wrocław staje się polskim zagłębiem technologii e-commerce a rodzime spółki z powodzeniem radzą sobie na rynku.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl