wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 04:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. MidPoint71 - największy biurowiec we Wrocławiu sprzedany za ponad 100 mln euro. Rekordowa transakcja

MidPoint71 - największy biurowiec we Wrocławiu sprzedany za ponad 100 mln euro. Rekordowa transakcja

Jarek Ratajczak,

MidPoint71 przy ul. Powstańców Śląskich sprzedany za ponad 100 mln euro. To największy oddany w tym roku do użytku, biurowiec we Wrocławiu. Inwestycja Echo Investment powiększyła rynek biurowy we Wrocławiu o ponad 36 tys. mkw. powierzchni. Zobacz, kto już pracuje w MidPoint71.

Reklama

Scalo otworzył biuro w CitySpace MidPoint71

Scalo – jeden z najszybciej rozwijających się software house’ów w Polsce, w lipcu 2022 r. otworzył biuro w CitySpace MidPoint71, mieszczące się w 14-piętrowym wieżowcu MidPoint71 w Centrum Południowym Wrocławia. Ich historia jest imponująca.

Początki Scalo to rok 2007 i kilkuosobowy zespół zajmujący się rekrutacją oraz outsourcingiem specjalistów IT. Dziś Scalo to jeden z najszybciej rozwijających się software house’ów w Polsce, posiadający biura we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie oraz Katowicach i zatrudniający ponad 550 pracowników. Firma dostarcza swoje usługi dla klientów z Polski, USA, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Finlandii oraz Grecji i Niemiec.

Tworzymy innowacyjne oprogramowanie dla naszych klientów oraz budujemy dla nich eksperckie zespoły deweloperskie. Realizujemy projekty z obszarów takich jak automotive, fintech, AI, e-commerce, nowoczesne technologie czy gamedev. W naszym portfolio nie brakuje jednorożców i globalnych marek
Grzegorz Witkowski, head of marketing Scalo. 

Scalo stawia przede wszystkim na rozwój – liczba projektów, które realizuje sprawia, że firma prowadzi intensywną rekrutację w całym kraju. Scalo poszukuje specjalistów i deweloperów biegłych w m.in. Python, Ruby on Rails, JAVA czy .NET.

– Potrzebujemy również osób doświadczonych w takich obszarach, jak front-end, cyberbezpieczeństwo, embedded czy machine learning. Równolegle jesteśmy otwarci na osoby z różnych dziedzin biznesu – podsumowuje Grzegorz Witkowski.

MidPoint71 sprzedany za ponad 100 mln euro

Biurowiec MidPoint71 kupił czeski fundusz Trigea Real Estate Fund. 30 czerwca br. inwestor biurowca Echo Investmet poinformował, że MidPoint71k został sprzedany czeskiemu funduszowi za ponad 100 mln euro. 

MidPoint71 to była miłość od pierwszego wejrzenia. Od samego początku wiedzieliśmy, że ten budynek będzie idealnie pasował do naszego portfolio. Co więcej, współpraca z doświadczonym deweloperem, jakim jest Echo Investment, to doskonały sposób na wejście na nowy rynek
Tomas Trcka, CEO Trigea Real Estate Fund.

Trigea Real Estate Fund, czeski fundusz nieruchomości założony w 2019 roku, jest obecnie jednym z najszybciej rozwijających się czeskich funduszy. Trigea Real Estate Fund specjalizuje się głównie w nieruchomościach komercyjnych, w szczególności biurowcach i obiektach handlowych. Fundusz działa w Czechach i na Słowacji, a wkrótce może wejść do innych regionów Europy Środkowo-Wschodniej.

MidPoint71 to największy oddany w 2022 r. do użytku, biurowiec we Wrocławiu. Obiekt jest wynajęty w ponad 80%.

CitySpace: nowe biuro w centrum Wrocławia

400 nowych stanowisk pracy w biurowcu MidPoint71 przy ul. Powstańców Śląskich przygotuje operator biur elastycznych CitySpace. Otwarcie zaplanowano na 1 lipca 2022 r.

Najnowsze biura elastyczne CitySpace we Wrocławiu to 3500 mkw. powierzchni w biurowcu MidPoint71 przy ul. Powstańców Śląskich – na terenie tzw. Centrum Południe. W sumie bedzie tam 400 różnego rodzaju stanowisk pracy – od gabinetów, przez sale konferencyjne, po hot-deski. MidPoint71 to już czwarta lokalizacja CitySpace we Wrocławiu.

Jest to powierzchnia zaprojektowana zgodnie z naszą filozofią: wielofunkcyjna, przyjazna dla użytkowników i dostosowana do potrzeb różnego rodzaju najemców: od freelancerów oraz start-upów aż do korporacji
Magdalena Śnieżek, dyrektor regionalny CitySpace odpowiedzialna za rynek wrocławski.

Najemcy powierzchni zarządzanych przez operatora mogą podpisać umowy krótko-, średnio- i długoterminowe. Co więcej, stanowiska można zarezerwować również za pośrednictwem aplikacji mobilnej, bez umowy. Jednym z głównych atutów jest również kompleksowa obsługa biurowa oferowana przez CitySpace.

CCC Wrocław w MidPoint71

Od maja 2022 r. Grupa CCC, jedna z największych europejskich spółek i liderów rynku omnichannelowej sprzedaży detalicznej na rynku obuwniczym, wybrała na swoją nową, wrocławską siedzibę biurowiec MidPoint71. Najemca wynajął blisko 2 000 mkw. powierzchni i rozpocznie pracę w III kwartale 2022 roku.

Poszukując nowej lokalizacji biura, najważniejsze dla nas było zapewnić pracownikom wygodną i komfortową przestrzeń. Miejsca, w którym będą mogli czuć się dobrze i kreatywnie pracować nad realizowanymi projektami. MiPoint71 jest właśnie takim punktem na mapie Wrocławia
Karol Semik, Dyrektor ds. Rozwoju w Grupie CCC.

Grupa CCC jest największym polskim producentem obuwia oraz liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej. Firma istnieje od 1999 roku i jest obecna w 29 krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Jest właścicielem takich marek jak: CCC, eobuwie.pl, HalfPrice, DeeZee i Modivo. Firma zatrudnia ponad 13 tys. pracowników.

Biurowiec MidPoint71 w sąsiedztwie Sky Tower – najwyższego wieżowca we Wrocławiu

MidPoint71, przy ul. Powstańców Ślaskich to biurowiec, który w nazwie ma numer kierunkowym do Wrocławia. Inwestor Echo Investment zaznacza, że hasło przewodnie całej inwestycji to „Hit the point – MidPoint71”, które nawiązuje bezpośrednio do centrum miasta, a dodanie liczby „71” zaczerpniętej z numeru kierunkowego stolicy Dolnego Śląska to podkreślenie wrocławskiego ducha tego miejsca. O rozpoczęciu budowy MidPoint71 pisaliśmy w styczniu 2020 r.

Inwestycję zakończono i teraz czternastokondygnacyjny MidPoint71 jest największym biurowcem oddanym do użytku w 2022 r. we Wrocławiu. Za projekt architektoniczny MidPoint71 odpowiadała pracownia Medusa Group.

MidPoint 71 powstał w sąsiedztwie Sky Tower – najwyższego wieżowca we Wrocławiu oraz kompleksu Centrum Południe przy ul. Powstańców Śląskich

MidPoint71 największy biurowiec we Wrocławiu w 2022 r.

MidPoint71 ma ponad 36 tysięcy mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Ostatnim tak dużym kompleksem biurowym we Wrocławiu był oddany w 2020 r. Business Garden Wrocław przy ul. Legnickiej.

MidPoint71 to biurowiec, który od początku cieszy się dużym zainteresowaniem rynku. Centralna lokalizacja inwestycji oraz niebanalna, elegancka architektura są wyróżnikiem inwestycji i przyciągają najemców.
Katarzyna Kubicka, dyrektor regionalna w dziale komercji Echo Investment

MidPoint71, zobacz kto tam pracuje

Swoje biura w MidPoint71 uruchomiły już firmy: 3M, pyszne.pl, PwC, a od kwietnia br. także Electrolux Poland.

Przy Powstańców Śląskich powstaje wrocławskie City i business center

17 pięter, ponad 21 tys. mkw. powierzchni biurowej, tarasy dla najemców czy boisko do koszykówki – tak będzie wyglądać najnowszy wieżowiec w kompleksie biurowym Centrum Południe, które firma Skanska buduje przy ul. Powstańców Śląskich. Centrum Południe powstaje tuż obok MidPoint71, to największy oddany w tym roku do użytku, biurowiec we Wrocławiu.

Wrocław tylko za Krakowem: drugim regionalnym rynkiem biurowym w Polsce

Otwarcie MidPoint71 spowodowało, że Wrocław w 2022 r. ma ponad 1,28 mln mkw. powierzchni biurowych, a to oznacza, że miasto nadal jest na drugim miejscu pod względem wielkości wśród rynków regionalnych w Polsce – stolicę Dolnego Ślaska wyprzedza tylko Kraków.

Nowe biurowce we Wrocławiu w 2022 r. Zobacz, co się buduje w 2022 r.

Jeżeli deweloperzy dotrzymają terminów, wrocławski rynek biurowy do końca 2022 r. powiększy się o ponad 90 tys. mkw. W budowie bowiem znajduje się blisko 117 tys. mkw. powierzchni biurowej, z czego 80 procent powinno zostać ukończone do końca roku.
Anna Patrzyk-Sperzyńska, Associate Director, Knight Frank.

W 2022 r. we Wrocławiu w budowie jest 117 tys. mkw. biur, z których blisko 80% ma być gotowych do końca tego roku. Największymi inwestycjami pozostającymi w budowie są Centrum Południe II (20 tys. mkw., Skanska) oraz Infinity (22 tys. mkw., Avestus Real Estate).

Wrocław: rynek biurowy w I kw. 2022

Dlaczego Wrocław jest atrakcyjnym miejscem dla centrów biznesowych (BPO/SSC) oraz firm planujących wejście na polski rynek? I ile kosztuje wynajęcie biura we Wrocławiu? – odpowiedzi na te pytania są w raporcie „Wrocław: atrakcyjność miasta i rynek biurowy w I kw. 2022 r.” opublikowanego przez londyńską spółkę Knight Frank – międzynarodowego eksperta w zakresie doradztwa na rynkach nieruchomości.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl