wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

21°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 21:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Stawiają MidPoint71 – biurowiec z numerem kierunkowym do Wrocławia
Wizualizacja MidPoint71, ul.  Powstańców Śląskich 9 źródło: inwestor
Wizualizacja MidPoint71, ul. Powstańców Śląskich 9

Przy ul. Powstańców Śląskich rozpoczęła się budowa biurowca MidPoint71. Pierwsi najemcy wprowadzą się w czwartym kwartale 2021 r.

Reklama

Echo Investment otrzymał pozwolenie na budowę kolejnej biurowej inwestycji we Wrocławiu, która powstanie przy ul. Powstańców Śląskich 9. Budynek będzie miał blisko 37 tysięcy mkw. powierzchni biurowej. Na parterze będą m.in. lokale usługowe i restauracja. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Medusa Group.

– Wrocław pod względem nowoczesnej powierzchni biurowej to drugie, co do wielkości miasto regionalne w Polsce. Na przestrzeni ostatnich kilku lat obserwujemy jego dynamiczny rozwój. Przybywa powierzchni biurowej. Echo Investment inwestuje we Wrocławiu już od dobrych 10 lat. Wybudowaliśmy i z sukcesem wynajęliśmy tu pięć budynków biurowych – mówi Katarzyna Kubicka, dyrektor regionalna w dziale biur Echo investment.

Deweloper zaznacza, że hasło przewodnie całej inwestycji to „Hit the point – MidPoint71”, które nawiązuje bezpośrednio do centrum miasta, a dodanie liczby „71” zaczerpniętej z numeru kierunkowego stolicy Dolnego Śląska to podkreślenie wrocławskiego ducha tego miejsca.

Zakończenie budowy pod koniec 2021 r.

Inwestor informuje, że na przełomie roku 2019/2020 rozpoczęły się prace przygotowawcze związane z wykonaniem ściany szczelinowej, która zabezpieczy wykop, a docelowo będzie pełniła funkcję ściany zewnętrznej w części podziemnej budynku.

– Budujemy w centrum miasta, ale będziemy starali się, żeby prace prowadzone były w sposób jak najmniej uciążliwy zarówno dla okolicznych mieszkańców, jak i środowiska naturalnego. Zakończenie realizacji oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie zaplanowane zostało na IV kwartał 2021 roku – mówi Marek Chmielewski, senior project manager w dziale biur Echo investment.

Inwestor zaznacza, że MidPoint71 został zaprojektowany zgodnie z wytycznymi certyfikacji BREEAM na poziome Excellent, wprowadzając wiele rozwiązań wspierających m.in. oszczędność energii i wody, politykę gospodarki odpadami oraz minimalizację oddziaływania budynku na środowisko. Znajdzie się tutaj, m.in. 106 miejsc dla rowerów. W specjalnie do tego przystosowanej strefie rowerzyści będą mogli skorzystać z szatni oraz pryszniców.

Od strony istniejącego budynku mieszkaniowego, sąsiadującego z powstającym biurowcem MidPoint71, deweloper przewiduje wykonanie parkingu przystosowanego do obsługi pojazdów z napędem elektrycznym.

Hossa na wrocławskim rynku biurowym

Wrocław – po Warszawie i Krakowie, jest trzecim największym rynkiem biurowym w kraju. Na koniec pierwszej połowy 2019 r. miasto zbliżyło się do 1,1 mln mkw. powierzchni biurowych. Atrakcyjność rynku przyciąga wielu pracowników z innych miejscowości, w wyniku czego aż 75% zatrudnionych w sektorze usług jest spoza miasta – tak wynika z najnowszych analiz JLL, firmy doradczej zajmującej się nieruchomościami.

Business Garden Wrocław znajduje się u zbiegu ulic: Legnickiej, Dąbrówki i Jaworskiej

Business Garden Wrocław znajduje się u zbiegu ulic: Legnickiej, Dąbrówki i Jaworskiej, źródło: inwestor

W 2019 r. we Wrocławiu niemal co miesiąc otwierany był biurowiec. We wrześniu ubiegłego roku u zbiegu ulicy Traugutta i Pułaskiego powstał City One, to pierwszy z dwóch budynków kompleksu City Forum. Na początku 2020 r. informowaliśmy o otwarciu: Business Garden Wrocław większy już nie będzie. Praca dla 10 tys. osób.

Czytaj więcej: 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl