wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

23°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 20:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Polskie startupy opanowują rynek medtech – Raport „Top Disruptors in Healthcare 2022”
SensDx Janusz Krzeszowski
SensDx

Ruszyły zapisy do 3. edycji Raportu „Top Disruptors in Healthcare – przegląd innowacyjnych startupów medycznych w Polsce”. To najważniejsza w kraju publikacja obejmująca polski rynek medtech. Wrocławskie młode spółki zachęcamy do uczestnictwa, bo szacuje się, że już blisko 70% startupów tworzy swoje rozwiązania we współpracy ze szpitalami.

Raport „Top Disruptors in Healthcare – przegląd innowacyjnych startupów medycznych w Polsce”, już po raz trzeci opracowuje zespół Młodych Menedżerów Medycyny przy Polskiej Federacji Szpitali (to największa organizacja zrzeszająca szpitale w Polsce) oraz spółkę wZdrowiu.

Raport „Top Disruptors in Healthcare – przegląd innowacyjnych startupów medycznych w Polsce”. Zapisy

Twórcy raportu chcą, by publikacja pomogła w nawiązywania współpracy między startupami a innymi podmiotami – inwestorami, placówkami medycznymi, partnerami i klientami.

Tegoroczna edycja wyróżniać się będzie rozszerzonymi statystykami badań, uwzględniającymi aktualne potrzeby startupu oraz finansowaniu i ekspansji zagranicznej.

Na rynku pojawia się coraz więcej rewolucyjnych rozwiązań medycznych, które oddziałują na sektor ochrony zdrowia, nie tylko polski, ale i zagraniczny. Wciąż jednak istnieje luka informacyjna, która uniemożliwia startupom dalszy rozwój. Raport ma na celu zniwelowanie tej luki poprzez dostęp do pełnej wiedzy na temat nowoczesnych rozwiązań technologicznych, które umożliwią m.in. dalsze prace badawczo – rozwojowe a tym samym poprawią jakości świadczeń udzielanych pacjentom

Ligia Kornowska, dyrektor zarządzająca Polskiej Federacji Szpitali.

Szacuje się, że blisko 70% startupów tworzy swoje rozwiązania we współpracy ze szpitalami. Istotnym celem raportu jest pokazanie startupów oferujących rozwiązania, które mogą przyczynić się do walki z pandemią COVID – 19 i jej długotrwałymi skutkami.

Publikacja raportu w czerwcu 2022 r.

Organizacje zainteresowane współpracą oraz startupy chętne do udziału w 3. edycji Raportu „Top Disruptors in Healthcare”, mogą się kontaktować z Karoliną Kornowską, koordynatorką tegorocznej edycji, pod adresem e-mail: [email protected]

3. edycja raportu zostanie opublikowana podczas międzynarodowej Konferencji „AI w zdrowiu”, która odbędzie się w czerwcu 2022 r. Publikacja będzie w języku polskim i angielskim.

Partnerem Głównym tegorocznej edycji jest Google for Startups. Patronami są m.in. Agencja Badań Medycznych, Ministerstwo Zdrowia, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Wrocławskie startupy w „Top Disruptors in Healthcare”

Raport „Top Disruptors in Healthcare” 2021 dostępny jest online. Wzięło w nim udział 115 startupów medycznych. W tej grupie były wrocławskie spółki, o których piszemy na www.wroclaw.pl : Biotts, CancerCenter, Genomtec, GlucoActive, Infermedica, Nestmedic, NeuroSYS, SensDx, VR TierOne

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl