wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

5°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 16:05

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocławski wynalazek będzie sprzedawany na całym świecie
zespół Nestmedic źródło: Nestmedic
zespół Nestmedic

Wrocławski Nestmedic SA podpisał umowę z dystrybutorem – spółką Oxford Pol, która rozpocznie sprzedaż teleKTG Pregnabit – przenośnego urządzenia, które pozwala na monitorowanie stanu zdrowia dziecka w łonie matki. W listopadzie wrocławski wynalazek będzie zaprezentowany na MEDICA 2017 w Düsseldorfie – największych targach sprzętu medycznego na świecie.

Reklama

Startup Nestmedic SA, który związany był z Wrocławskim Parkiem Technologicznym, podpisał właśnie umowę z firmą Oxford Pol, posiadającą ponadtrzydziestoletnie doświadczenie na polskim rynku sprzętu medycznego. Oxford Pol stał się oficjalnym dystrybutorem telemedycznego systemu Pregnabit do monitorowania dobrostanu płodu w dowolnym miejscu i czasie. Zespół pracujący nad marką Pregnabit, kierowany przez Patrycję Wizińską-Socha, znalazł się wśród laureatów konkursu „30 Kreatywnych Wrocławia 2016”.

– Zgodnie z zapowiedziami, we wrześniu rozpoczęliśmy sprzedaż komercyjną Pregnabit w Polsce. Podpisanie umowy z Oxford Pol jest dla nas kolejnym krokiem w kierunku wzmocnienia kanałów sprzedaży. Jednym z naszych priorytetów jest ekspansja zagraniczna. Prowadzimy zaawansowane rozmowy z wybranymi partnerami na kilku rynkach europejskich i poza europejskich. W listopadzie będziemy prezentować Pregnabit na Medica, największych targach sprzętu medycznego na świecie – mówi Barbara Załęska, członek zarządu i dyrektor ds. strategii i rozwoju biznesu w Nestmedic.

Pregnabit, źródło: Nestmedic

Nestmedic SA pracuje nad rozwinięciem sieci dystrybucyjnej na terenie Polski oraz na rynkach zagranicznych. 12 czerwca 2017 r. Nestmedic SA zadebiutował na NewConnect.

Pregnabit wspiera pracę lekarzy i położnych

Nestmedic SA powstał w 2014 roku. W ciągu kilkunastu miesięcy spółka stworzyła innowacyjny na skalę światową produkt – jeden z najbardziej zaawansowanych diagnostycznie i technologicznie telemedyczny system teleKTG do zdalnego przeprowadzania kontrolnych badań i analizowania wyników w ostatnim trymestrze ciąży. Unikalność rozwiązania polega na połączeniu urządzenia teleKTG Pregnabit z całodobowym Medycznym Centrum Telemonitoringu (MCT). Pomysłodawczyniami rozwiązania są dr n. med. Patrycja Wizińska-Socha oraz dr n. med. Anna Skotny. Wrocławianka, Patrycja Wizińska-Socha, została laureatką prestiżowej nagrody Innowator Roku 2016.

Pregnabit drugiej generacji

Startup Nestmedic SA z Wrocławia otrzyma niemal 5 mln zł dofinansowania od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Szybka Ścieżka. Pieniądze zostaną przeznaczone na prace nad telemedycznym systemem Pregnabit nowej generacji – to przenośne urządzenie pozwala na monitorowanie stanu zdrowia dziecka w łonie matki.

Dr n. med. Patrycja Wizińska-Socha – prezes zarządu oraz dr n. med. Anna Skotny – dyrektor operacyjny w firmie Nestmedic w III edycji Plebiscytu Gospodarczego „Kobiece Twarze – Womens's Faces”.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl