wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 10:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Glukometr bez nakłuwania i bólu. Wynalazek z Wrocławia
GlucoStation źródło: GlucoActive
GlucoStation

Firma z Wrocławia opracowała pierwszy na świecie, prawdziwy bezinwazyjny glukometr. Trwają już pierwsze testy na pacjentach.

Reklama

GlucoStation jest niewielkim, stacjonarnym urządzeniem uzyskującym dokładności pomiarów równe glukometrom paskowym. Pozwala ono na pomiar stężenia glukozy we krwi, wykorzystując zaawansowane metody optyczne. W celu wykonania pomiaru, zamiast nakłuwania, wystarczy na kilka sekund przyłożyć rękę do urządzenia.

– Oznacza to koniec nakłuwania, bólu i niedogodności podczas codziennej kontroli cukrzycy. To ogromna ulga dla milionów chorych w całej Polsce i na świecie – mówi Robert Stachurski, prezes zarządu spółki GlucoActive.

W listopadzie spółka otrzymała zgodę Komisji Bioetycznej na przeprowadzenie eksperymentu medycznego na pacjentach. Badania przeprowadzane są w Regionalnej Poradni Diabetologicznej przy ulicy Św. Mikołaja we Wrocławiu. Wkrótce spółka planuje wdrożyć swoje urządzenia do wybranych szpitali, aptek oraz do użytku domowego dla pacjentów.

Duże zainteresowanie branży medycznej

Według Narodowego Funduszu Zdrowia, w Polsce jest aż 3,5 miliona osób chorych na cukrzycę, z czego około ponad 1 milion – pozostaje niezdiagnozowanych. Oznacza to, że niemal co dziesiąta osoba w Polsce cierpi na cukrzycę. Co roku, liczba chorych zwiększa się o niemal 90 tysięcy osób.

Technologia opracowana przez firmę GlucoActive budzi duże zainteresowanie wśród dużych korporacji branży medycznej.

Wrocławski startup

GlucoActive to spółka technologiczna z Wrocławia. Przez ostatnie 3 lata zajmuje się pracami badawczo-rozwojowymi nad innowacyjnymi technologiami medycznymi, które mogą poprawić jakość i komfort życia pacjentów chorych na cukrzycę.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl