wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 13°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Port Popowice: ogromna inwestycja nad Odrą na półmetku. Tak budują duże osiedle mieszkaniowe na zachodzie Wrocławia

Jarek Ratajczak,
Tak powstaje Port Popowice - jedna z największych nadodrzańskich j inwestycji we Wrocławiu Vantage Development
Tak powstaje Port Popowice - jedna z największych nadodrzańskich j inwestycji we Wrocławiu

Nad Odrą na Popowicach tam, gdzie przez lata był port rzeczny, powstaje nowoczesne osiedle mieszkaniowe pod nazwą Port Popowice. Na 14 hektarach będzie łącznie 2,5 tys. mieszkań i lokali usługowych dla ok. 6 tys. mieszkańców, do tego – nowoczesna marina, promenady nad Odrą i tereny rekreacyjne. Tuż obok powstaje nowa linia tramwajowa przez Popowice. Zobacz, co budują przy ul. Popowickiej

Reklama

Budowa osiedla Port Popowice jest niemal na półmetku – we wrześniu 2022 r. inwestycja gotowa jest w 48 proc.

Kamień węgielny pod Port Popowice wmurowano w obecności przedstawicieli miasta i inwestora, w marcu 2019 r. Od tego czasu wiele się tam zmieniło. We wrześniu 2022 r. inwestycja gotowa jest w 48 proc. a to oznacza, że budowa osiedla Port Popowice jest niemal na półmetku.

W realizacji jest obecnie etap trzeci, znajdujący się przy ul. Popowickiej, który obejmuje dwa budynki z łącznie 345 lokalami (mieszkania oraz usługi na parterze). Jesienią tego roku będą tam mieszkania na wynajem pod marką Vantage Rent. Lokale będą w pełni urządzone (meble, sprzęt AGD) i gotowe do zamieszkania od zaraz
Katarzyna Szydłowska-Biskup, rzecznik prasowy Vantage Development.

Osiedle Port Popowice budowane jest etapami. Szacuje się, że we wrześniu 2022 r. mieszka tam 2 tys. osób – inwestor wydał już klucze do 832 mieszkań. W sumie przy ul. Popowickej będzie 2,5 tys. mieszkań i lokali usługowych. To oznacz, że w ciągu najbliższych lat może tam zamieszkać ok. 6 tys. osób. Zobacz, galerię zdjęć z budowy osiedla Port Popowice

Tramwaj przez Popowice trwa budowa nowej linii tramwajowej.

Deweloper podkreśla, że zgodnie z planami miasta, pod koniec 2022 roku uruchomione zostaną pierwsze połączenia tramwajowe na Popowice. Spółka Vantage Development jest jednym z współinwestorów tego projektu.

– Po naszej stronie leżało zaprojektowanie oraz przebudowa trzech skrzyżowań na trasie, co wyniosło łącznie ponad 13 mln złotych. Jesteśmy przekonani, że linia tramwajowa na Popowice podniesie komfort miejskiego podróżowania nie tylko naszym klientom, ale także mieszkańcom całej zachodniej części Wrocławia – dodaje Katarzyna Szydłowska-Biskup.

Osiedle Port Popowice: ogromna inwestycja nad Odrą

Osiedle Port Popowice powstaje między ulicami Wejherowską (naprzeciwko Hali Orbita) i Popowicką, w pobliżu parków: Zachodniego i Popowickiego.

Właściciele tego terenu spółki: Vantage Development i Rank Progress, chcą na 14 hektarach wybudować 2,5 tys. mieszkań i lokali usługowych dla ok. 6 tys. mieszkańców oraz nowoczesny port z mariną dla łodzi i żaglówek, a także promenady nad Odrą i tereny sportowo-rekreacyjne. To wszystko ma powstać w ciągu najbliższych lat, a cały teren Portu Popowice ma być otwarty i ogólnodostępny.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl