wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

18°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 22:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Kolejkowo idzie na giełdę. Wrocławska atrakcja emituje akcje i planuje debiut na NewConnect

Dziś Kolejkowo to dwie duże wystawy – we Wrocławiu i w Gliwicach. W 2024 roku spółka planuje wejść na rynek New Connect. Społecznościową kampanię inwestycyjną rozpoczyna jednak już dziś. Środki z emisji akcji zamierza przeznaczyć na nowe wystawy.

Reklama

Emisja akcji w 2022, NewConnect w 2024

W pakietach inwestorskich znalazły się m.in. akt własności miniaturowego mieszkania czy figurka inwestora. Tegoroczna kampania potrwa do 31 października 2022 r. Celem emisji jest pozyskanie 2,24 mln zł., a środki posłużą spółce w dalszej ekspansji do największych miast w kraju oraz uruchomieniu nowych wystaw.

– Nasze wystawy we Wrocławiu i w Gliwicach cieszą się dużą popularnością, codziennie pracujemy nad ekspozycją tworząc miniaturowy świat – mówi Jakub Paczyński, prezes Kolejkowa. – Dostajemy propozycje otwarcia wystaw w innych miastach w Polsce i za granicą. Środki uzyskane z emisji akcji przeznaczymy na przygotowanie wystawy w Warszawie.

W 2024 roku Kolejkowo planuje wejść na NewConnect.

8 proc. udziałów Kolejkowa do wzięcia w tym roku

Kwota obecnej emisji wynosi 2 mln 240 tys. za 8 proc. udziałów. Społecznościowa emisja akcji wiąże się też z nagrodami dla inwestorów. W zależności od pakietu otrzymać można figurkę samego siebie wykonaną przez modelarzy na podstawie przesłanego zdjęcia i umieszczoną na makiecie, miniaturowe mieszkanie na własność w wybranej kamienicy wraz z symbolicznym aktem własności, reklamę na miniaturowym billboardzie czy oprowadzenie po wystawie, modelarni oraz centrum sterowania makietą przez prezesa zarządu.

– Moim celem jest, aby inwestorzy, mieli poczucie uczestniczenia w tworzeniu wyjątkowej rzeczy, miniaturowego świata oraz czerpali z tego korzyści finansowe w postaci corocznych dywidend. Myślę, że część akcji Kolejkowa będzie też interesującym prezentem dla najbliższych - dzieci, wnuków, rodziców – kontynuuje Jakub Paczyński.

Na liczniku emisji znajduje się już prawie 1 mln złotych. Szczegóły emisji zobaczycie na stronie www.akcje.kolejkowo.pl.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl