wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Kolejkowo idzie na giełdę. Wrocławska atrakcja emituje akcje i planuje debiut na NewConnect
Kolejkowo, zdjęcie ilustracyjne Kolejkowo
Kolejkowo, zdjęcie ilustracyjne

Dziś Kolejkowo to dwie duże wystawy – we Wrocławiu i w Gliwicach. W 2024 roku spółka planuje wejść na rynek New Connect. Społecznościową kampanię inwestycyjną rozpoczyna jednak już dziś. Środki z emisji akcji zamierza przeznaczyć na nowe wystawy.

Reklama

Emisja akcji w 2022, NewConnect w 2024

W pakietach inwestorskich znalazły się m.in. akt własności miniaturowego mieszkania czy figurka inwestora. Tegoroczna kampania potrwa do 31 października 2022 r. Celem emisji jest pozyskanie 2,24 mln zł., a środki posłużą spółce w dalszej ekspansji do największych miast w kraju oraz uruchomieniu nowych wystaw.

– Nasze wystawy we Wrocławiu i w Gliwicach cieszą się dużą popularnością, codziennie pracujemy nad ekspozycją tworząc miniaturowy świat – mówi Jakub Paczyński, prezes Kolejkowa. – Dostajemy propozycje otwarcia wystaw w innych miastach w Polsce i za granicą. Środki uzyskane z emisji akcji przeznaczymy na przygotowanie wystawy w Warszawie.

W 2024 roku Kolejkowo planuje wejść na NewConnect.

8 proc. udziałów Kolejkowa do wzięcia w tym roku

Kwota obecnej emisji wynosi 2 mln 240 tys. za 8 proc. udziałów. Społecznościowa emisja akcji wiąże się też z nagrodami dla inwestorów. W zależności od pakietu otrzymać można figurkę samego siebie wykonaną przez modelarzy na podstawie przesłanego zdjęcia i umieszczoną na makiecie, miniaturowe mieszkanie na własność w wybranej kamienicy wraz z symbolicznym aktem własności, reklamę na miniaturowym billboardzie czy oprowadzenie po wystawie, modelarni oraz centrum sterowania makietą przez prezesa zarządu.

– Moim celem jest, aby inwestorzy, mieli poczucie uczestniczenia w tworzeniu wyjątkowej rzeczy, miniaturowego świata oraz czerpali z tego korzyści finansowe w postaci corocznych dywidend. Myślę, że część akcji Kolejkowa będzie też interesującym prezentem dla najbliższych - dzieci, wnuków, rodziców – kontynuuje Jakub Paczyński.

Na liczniku emisji znajduje się już prawie 1 mln złotych. Szczegóły emisji zobaczycie na stronie www.akcje.kolejkowo.pl.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl