wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Budują wielkie magazyny i olbrzymi park logistyczny pod Wrocławiem
GLP Wrocław V Logistics Park, w kółku mężczyzna w kasku budowlanym i kamizelce odblaskowej GLP /shutterstock
GLP Wrocław V Logistics Park, w kółku mężczyzna w kasku budowlanym i kamizelce odblaskowej

Wynajęte jeszcze przed rozpoczęciem budowy! Biznesowy superstrzał - pod Wrocławiem budują wielkie magazyny i olbrzymi park logistyczny. Powstaną setki nowych miejsc pracy. Zobaczcie szczegóły.

Reklama

– Rozpoczęliśmy realizację kolejnej hali w Wrocław V Logistics Centre. Park magazynowy w Magnicach to jeden z największych projektów tego typu w Polsce, powstających w aglomeracji wrocławskiej. Najnowszy etap inwestycji został w 100 procentach wynajęty jeszcze przed rozpoczęciem budowy – informuje inwestor. 

GLP Wrocław V Logistics Park. Olbrzymi park logistyczny budują pod Wrocławiem

W podwrocławskich Magnicach (gmina Kobierzyce) GLP wybudowało i w całości wynajęło już wcześniej trzy nowoczesne budynki magazynowo-produkcyjne. Inwestor usprawnił też infrastrukturę w okolicy, budując m.in. rondo-węzeł na skrzyżowaniu dojazdu do nowopowstających magazynów z drogą ekspresową S8, która łączy park z autostradami A4 i A8 oraz drogami S3 i S5. W pobliżu znajdują się też przystanki linii autobusowych łączących przedmieścia z centrum Wrocławia i zapewniających łatwy dojazd pracownikom firm działających w budynkach GLP.

GLP Wrocław V Logistics Centre stawia na ekologię

Najnowszy budynek GLP Wrocław V Logistics Centre spełni wytyczne certyfikatu BREEAM na poziomie „Excellent”. Będzie m.in. wyposażony w rozwiązania sprzyjające oszczędzaniu energii. Oświetleniem 12-metrowego obiektu będzie sterować system DALI, a zapotrzebowanie na światło sztuczne będzie mniejsze dzięki ponadstandardowej liczbie świetlików dachowych.

Drogi dojazdowe i parkingi na terenie całej inwestycji są doświetlone lampami LED. Dla zainteresowanych przewidziano też możliwość montażu paneli fotowoltaicznych na dachu. Z kolei oszczędność wody jest możliwa m.in. dzięki zastosowanemu systemowi odzysku wody deszczowej i jej ponownemu użyciu na potrzeby instalacji spłukiwania toalet.

Wszyscy najemcy GLP Wrocław V Logistics Centre mogą indywidualnie kontrolować zużycie prądu, gazu i wody dzięki tzw. smart meteringowi. Ważną cechą projektu jest też różnorodne biologicznie, zielone otoczenie. Obok budynków znajdują się wiaty dla rowerów, a na parkingach ładowarki samochodów elektrycznych i e-rowerów. Na terenie całej działki został zachowany istniejący starodrzew, pod nową budowę nie zostanie wycięte ani jedno drzewo.

Rozbudowie GLP Wrocław V Logistics Centre towarzyszy ciągłe podnoszenie standardu budynków. Dążąc stale do redukcji śladu węglowego naszych inwestycji oraz obniżenia kosztów eksploatacji obiektu, w najnowszej hali zastosujemy m.in. konstrukcję stalową dachu o obniżonej emisyjności oraz pogrubioną termoizolację ścian i dachu. Jesteśmy też gotowi na wprowadzenie dodatkowych rozwiązań proekologicznych zgodnie z wymaganiami przyszłego użytkownika
Michał Kropiewnicki, Technical Development Manager GLP.

GLP Wrocław V Logistics Park. Powstaną setki nowych miejsc pracy

Zakończenie budowy najnowszej hali GLP Wrocław V Logistics Centre planowane jest w połowie 2024 roku.

  • Generalnym wykonawcą budynku jest firma Goldbeck.
  • Docelowo, na 50-hektarowym terenie może powstać łącznie prawie 240 tys. powierzchni logistycznej.
  • W jednym z istniejących budynków jest obecnie jeszcze dostępne 7 tys. mkw.

Ogromny popyt na potężne magazyny i parki logistyczne we Wrocławiu. Co się znajduje w gigantycznych halach

Na Dolnym Śląsku powstaje ponad 600 tys. metrów kwadratowych nowoczesnych magazynów. Prawie dwie trzecie z nich deweloperzy budują we Wrocławiu i najbliższej okolicy. Na dolnośląskie hale czekają przede wszystkim najemcy z sektorów e-commerce oraz logistyki. Potężne magazyny w regionie budują Panattoni, Hillwood oraz GLP. I na tym nie koniec, bo w kolejce z nowymi inwestycjami już czekają kolejni deweloperzy. Nowe inwestycje, to dużo nowych miejsc pracy.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl