wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 21:33

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Trwa potężny boom na magazyny. Jest nowa inwestycja we Wrocławiu [SZCZEGÓŁY]
Na zdjęciu lotniczym widać budowane magazyny koło lotniska we Wrocławiu inwestor
Na zdjęciu lotniczym widać budowane magazyny koło lotniska we Wrocławiu

Nowoczesne centrum logistyczne powstaje w stolicy Dolnego Śląska. Atlas Ward Polska buduje magazyn dla P3 we Wrocławiu. Inwestycja jest przykładem zrównoważonego budownictwa. Powstaną tam nowe miejsca pracy. Kiedy zakończenie budowy?

Reklama

Atlas Ward Polska buduje dla P3

P3 Wrocław City objęty jest certyfikacją BREEAM na poziomie Excellent.

– Wykorzystując najnowocześniejsze technologie i rozwiązania budowlane, Atlas Ward Polska chce, aby obiekt dostosowany był do najwyższych wymogów logistyki i magazynowania, a realizowana inwestycja odpowiadała na dynamicznie rozwijające się potrzeby branży – informuje generalny wykonawca prac.

P3 Wrocław City: gdzie powstanie i kiedy zakończenie budowy?

Inwestycja P3 Wrocław City powstaje w niedalekim sąsiedztwie Portu Lotniczego we Wrocławiu i autostrady A8. Atlas Ward Polska zrealizuje obiekt magazynowy wraz z czterema biurowcami na działce o powierzchni 4 ha. Termin zakończenia inwestycji przewidziany jest na koniec lipca 2023 r.

Generalny wykonawca odpowiedzialny będzie także za stworzenie infrastruktury wokół obiektu – dróg wewnętrznych, chodników, placów manewrowych i parkingów. Za kompleksową realizację instalacji sanitarnych i elektrycznych odpowiadać będzie Inplag – spółka będąca członkiem Grupy Atlas Ward Polska.

Ogromny popyt na potężne magazyny i parki logistyczne we Wrocławiu. Co się znajduje w gigantycznych halach

Obecnie na Dolnym Śląsku powstaje ponad 600 tys. metrów kwadratowych nowoczesnych magazynów. Prawie dwie trzecie z nich deweloperzy budują we Wrocławiu i najbliższej okolicy. Na dolnośląskie hale czekają przede wszystkim najemcy z sektorów e-commerce oraz logistyki. Potężne magazyny w regionie budują Panattoni, Hillwood oraz GLP. I na tym nie koniec, bo w kolejce z nowymi inwestycjami już czekają kolejni deweloperzy. Nowe inwestycje, to dużo nowych miejsc pracy.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl