wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:10

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocław z nagrodami w prestiżowym na świecie rankingu European Cities & Regions of the Future 2023/24

Ogłoszono wyniki w liczącym się na świecie rankingu European Cities & Regions of the Future 2023/24. Wrocław zajął pierwsze miejsce w kategorii miast średnich za przyjazność dla biznesu i był trzeci wśród wszystkich miast średniej wielkości. W trzech innych kategoriach stolica Dolnego Śląska znalazła się w ścisłej czołówce. Tradycyjnie wręczenie nagród w rankingu European Cities & Regions of the Future odbyło się w Cannes we Francji podczas Międzynarodowych Targów Nieruchomości MIPIM. Zobaczcie, za co na świecie cenią Wrocław.

Reklama

To zawsze jest bardzo oczekiwana publikacja w świecie biznesu. 16 lutego br. ogłoszono najnowszy ranking European Cities & Regions of the Future 2023/24. Raport opracowywany jest przez fDi Magazine – opiniotwórcze pismo z grupy Financial Times. 14 marca br. w Cannes we Francji wręczono nagrody.

Nagrody dla Wrocławia odebrali Jacek Barski, szef Departamentu Strategii i Rozwoju Miasta oraz Magdalena Okulowska, prezes zarządu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. 

MIPIM 2023 w Cannes we Francji: przyjechali najwięksi na świecie inwestorzy

Tradycyjnie wręczenie nagród w rankingu European Cities & Regions of the Future jest w Cannes we Francji podczas Międzynarodowych Targów Nieruchomości MIPIM.

Tegoroczną edycję MIPIM 2023 zaplanowano w dniach 14-17 marca. To 4 dni spotkań, wykładów i konferencji dotyczących rynku inwestycyjnego.

Zawsze są tam wszyscy najwięksi na świecie inwestorzy i deweloperzy oraz architekci, firmy doradcze i konsultingowe, fundusze inwestycyjne, miasta i regiony. W ubiegłorocznym MIPIM uczestniczyło 17 tys. osób z 70 krajów.

Ranking European Cities & Regions of the Future 2023/24: co to jest?

Po ogłoszeniu wyników najnowszego raportu Wrocław ma co świętować. Raport opracowywany przez „fDi Magazine” udowadnia, że Wrocław jest nie tylko miastem otwartym i przedsiębiorczym, ale również przyjaznym biznesowi i inwestycjom zagranicznym. Zobaczcie szczegóły.

Wrocław od lat znajduje się w czołówce rankingu opracowywanego przez „fDi Magazine”, co udowadnia, że przedsiębiorczość i inwestorzy zagraniczni czują się w naszym mieście dobrze. W przypadku Wrocławia mówimy o kombinacji wielu czynników, które wspólnie tworzą skuteczny magnes i wpływają na stopień przyjazności dla biznesu. To znakomite położenie i dostępność komunikacyjna, zrównoważona i różnorodna gospodarka, dobra infrastruktura, wysoka jakość życia mieszkańców, czy szeroki dostęp do zdolnych pracowników
Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

fDi's Mid-Sized European Cities of the Future 2023 - Business Friendliness. Wrocław na 1. miejscu

W kategorii miast średnich (od 200 do 750 tys. mieszkańców), w której oceniano najlepsze warunki dla biznesu (Mid-sized cities – best for business friendliness) Wrocław był najlepszy (tak jak przed rokiem). W tym zestawieniu brano pod uwagę m.in. liczbę firm zaawansowanych technologicznie w sektorach usługowym i badawczo-rozwojowym. 

W galerii zdjęć zobaczcie szczegóły dotyczące Wrocławia, poszczególne kategorie i miasta, które są w danych zestawieniach.

fDi's Mid-Sized European Cities of the Future 2023 - Economic Potential. Wrocław na 4. miejscu

Wysokie 4. miejsce Wrocław zajął w kategorii fDi's Mid-Sized European Cities of the Future 2023 - Economic Potential, w której oceniano potencjał gospodarczy.

fDi's Mid-Sized European Cities of the Future 2023 - FDI Strategy. Wrocław na 5. miejscu

5. miejsce Wrocław zajął w kategorii fDi's Mid-Sized European Cities of the Future 2023 - FDI Strategy. W tym zestawieniu ocenianiano strategią bezpośrednich inwestycji zagranicznych.

fDi's Mid-Sized European Cities of the Future 2023 - Human Capital and Lifestyle. Wroclaw na 5. miejscu

Również na 5. miejscu znalazł się Wrocław w kategorii fDi's Mid-Sized European Cities of the Future 2023 - Human Capital and Lifestyle. W tym zostawaniu brano pod uwagę kapitał ludzki i styl życia.

fDi's Mid-Sized European Cities of the Future 2023. Wrocław na 3. miejscu

W ogólnej kategorii fDi's Mid-Sized European Cities of the Future 2023, Wrocław tak jak przed rokiem był na miejscu 3.

fDi's Mid-Sized European Regions of the Future 2023 - Business Friendliness. Dolny Śląsk na 2. miejscu

Natomiast w kategorii, w której oceniano regiony pod względem przyjazności dla biznesu – fDi's Mid-Sized European Regions of the Future 2023 - Business Friendliness – Dolny Śląsk wraz z Wrocławiem zajęli wysokie 2. miejsce.

Wrocław w European Cities & Regions of the Future 2023/24

  • fDi's Mid-Sized European Cities of the Future 2023 - Business Friendliness (Ranked 1st) - przyjazność dla biznesu (rok temu również 1. miejsce)
  • fDi's Mid-Sized European Cities of the Future 2023 - Economic Potential (Ranked 4th) - potencjał gospodarczy (rok temu również 4. miejsce)
  • fDi's Mid-Sized European Cities of the Future 2023 - FDI Strategy (Ranked 5th) - strategia bezpośrednich inwestycji zagranicznych (awans z 9. miejsca)
  • fDi's Mid-Sized European Cities of the Future 2023 - Human Capital and Lifestyle (Ranked 5th) - kapitał ludzki i styl życia (awans z 8. miejsca)
  • fDi's Mid-Sized European Cities of the Future 2023 (Ranked 3rd) - ogólny (rok temu również 3. miejsce)
  • fDi's Mid-Sized European Regions of the Future 2023 - Business Friendliness (Ranked 2nd) - przyjazność dla biznesu Dolnego Śląska (rok temu również 2. miejsce)

Wrocław liderem w przyciąganiu inwestorów. Co o tym decyduje?

Ranking fDi European Cities and regions of the Future, opracowywany jest przez fDi Inteligence – opiniotwórcze pismo z grupy Financial Times. Magazyn specjalizuje się w inwestycjach zagranicznych. W tym rankingu Wrocław od lat zajmuje czołowe miejsca.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl