wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 9°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wrocław przyjazny dla biznesu – nagroda European Cities & Regions of the Future 2018/19

Jarek Ratajczak,
źródło: fDi Magazine

W opublikowanym w marcu najnowszym rankingu European Cities and Regions of the Future 2018/19 Wrocław zajął 2. miejsce w kategorii miast średnich za przyjazność dla biznesu i 7. miejsce wśród wszystkich miast Europy Wschodniej. W dwóch innych kategoriach stolica Dolnego Śląska znalazła się w ścisłej czołówce. Raport opracowywany jest przez „fDi Magazine” – opiniotwórcze pismo z grupy Financial Times.

Reklama

W kategorii miast średnich (od 200 do 750 tys. mieszkańców), w której oceniano najlepsze warunki dla biznesu (Runner-up Mid-sized cities – best for business friendliness) Wrocław wyprzedził tylko Zurich. W tym zestawieniu brano pod uwagę m.in. liczbę firm zaawansowanych technologicznie w sektorach usługowym i badawczo-rozwojowym.

źródło: fDi Magazine

Wyróżnienia dla Wrocławia w rankingu European Cities and Regions of the Future 2018/19 odebrał wiceprezydent Adam Grehl (na zdjęciu). Uroczystość odbyła się w Cannes podczas Międzynarodowych Targów Nieruchomości MIPIM 2018.

– Wysokie miejsce w tej kategorii jest wyróżnieniem dla ARAW-u, który stanowi dla inwestorów pierwszy punkt kontaktu. Ranking udowadnia, że aglomeracja wrocławska jest atrakcyjnym miejscem zarówno w sektorze usługowym jak i produkcyjnym. Co ważne, jesteśmy postrzegani w Europie jako dobre miejsce dla zaawansowanych technologii, a to oznacza miejsca pracy dla absolwentów naszych uczelni – mówi Dariusz Ostrowski, wiceprezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

źródło: fDi Magazine

fDi European Cities and Regions of the Future 2018-2019

Wysokie 6. miejsce Wrocław zajął wśród średniej wielkości miast pod względem potencjału ekonomicznego (Top 10 Mid-sized cities – best for economic potential). W tym zestawieniu wyprzedzili nas m.in.: Zurich, Edynburg, Bonn i Bratysława.

Natomiast na 7. pozycji sklasyfikowano Wrocław w dwóch kategoriach: wśród miast średnich w Europie (top 10 Mid-sizes cities) i ogólnie wśród miast Europy Wschodniej (Top Eastern cities). W tej ostatniej kategorii przed nami była m.in. Moskwa, Warszawa, Bukareszt, Praga Bratysława i Budapeszt.

źródło: fDi Magazine

Wyróżnienia dla Wrocławia w rankingu European Cities and Regions of the Future 2018/19 odebrał wiceprezydent Adam Grehl. Uroczystość odbyła się w Cannes podczas Międzynarodowych Targów Nieruchomości MIPIM 2018.

Wrocław liderem w przyciąganiu inwestorów

Ranking fDi European Cities and regions of the Future, opracowywany jest przez , fDi Inteligence – opiniotwórcze pismo z grupy Financial Times. Magazyn specjalizuje się w inwestycjach zagranicznych.

W tym rankingu Wrocław od lat zajmuje czołowe miejsca. W European Cities and Regions of the Future 2016/2017 Wrocław zajął pierwsze miejsce w kategorii strategii pozyskiwania bezpośrednich inwestycji zagranicznych.

Wrocław, jako jedyne polskie miasto, został wyróżniony w dwóch kategoriach w fDi Strategy Awards 2016.

Wrocław uplasował się na drugim miejscu wśród 10 najlepszych miast Europy Wschodniej w European Cities and Regions of the Future 2014/2015.

W międzynarodowym rankingu Global Cities of Future 2014/2015, przygotowanym przez fDi Intelligence, Wrocław wśród 130 miast z całego świata był w czołówce najlepszych miejsc do inwestowania.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl