wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocław najlepszy w pozyskiwaniu zagranicznych inwestycji
Ranking European Cities and Regions of the Future 2016/2017 fdi
Ranking European Cities and Regions of the Future 2016/2017

W opublikowanym w lutym najnowszym rankingu European Cities and Regions of the Future 2016/2017 Wrocław zajął pierwsze miejsce w kategorii strategii pozyskiwania bezpośrednich inwestycji zagranicznych.

Reklama

Wyniki tegorocznego rankingu European Cities and Regions of the Future 2016/2017 (Europejskie miasta i regiony przyszłości 2016/2017) potwierdzają, że Wrocław ugruntował swoją pozycję jednej z najatrakcyjniejszych lokalizacji dla inwestycji zagranicznych w Europie. Miasto zajęło pierwsze miejsce w kategorii strategii pozyskiwania bezpośrednich inwestycji (wśród miast do 750 tys. mieszkańców). Na kolejnych miejscach uplasowały się: Edynburg, Liverpool, Bilbao i Zurych.

– Zajęcie pierwszego miejsca w kategorii FDI Strategy utwierdza nas w przekonaniu, że postawienie na zdywersyfikowaną bazę inwestorów oraz coraz większa koncentracja na przyciąganiu firm technologicznych i badawczo-rozwojowych jest właściwym kierunkiem. Posiadamy doskonałą infrastrukturę badawczo rozwojową w postaci uczelni, EIT+, WPT, którą w najbliższych latach powinniśmy jak najlepiej zagospodarować – uważa Łukasz Czajkowski, dyr. Centrum Wspierania Biznesu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej

W kategorii „przyjazność dla biznesu” Wrocław był 3, po Edynburgu i Zurychu. – Wysokie miejsce w tej kategorii jest wyróżnieniem dla ARAW-u, który stanowi dla inwestorów pierwszy punkt kontaktu – mówi Łukasz Czajkowski.

W kategorii najlepszych miast Europy Wschodniej Wrocław zajął 9. miejsce. W pierwszej trójce były: Moskwa, Bukareszt i Warszawa. W kolejnej klasyfikacji, uwzględniającej potencjał ekonomiczny wśród miast do 750 tys. mieszkańców, Wrocław był 9.

Ranking European Cities and Regions of the Future 2016/2017 opracowywany jest przez „fDi Magazine” – opiniotwórcze pismo z grupy Financial Times. W tym rankingu Wrocław od lat zajmuje czołowe miejsca. Czytaj więcej – Wrocław liderem w przyciąganiu inwestorów. W międzynarodowym rankingu Global Cities of Future 2014/2015, przygotowanym przez fDi Intelligence, Wrocław wśród 130 miast z całego świata był w czołówce najlepszych miejsc do inwestowania.

Wroclaw is a beautiful place! – Nowy film o Wrocławiu

Źródło: invest in wroclaw

Wrocław liderem wśród polskich metropolii

Przypomnijmy, że w 2015 r. na 56 projektów inwestycyjnych, prowadzonych przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych, aż 14 przypadło na województwo dolnośląskie. To daje regionowi pierwsze miejsce w kraju nie tylko pod względem liczby projektów, ale także utworzonych miejsc pracy oraz nakładów inwestycyjnych. Także Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, realizująca własne projekty inwestycyjne, może poszczycić się dobrymi wynikami za rok 2015. Z ogólnej liczby 82 obsługiwanych w minionym roku realizacji aż 35 zakończyło się pozytywną decyzją inwestorów wybierających aglomerację wrocławską. Pozyskani inwestorzy deklarują utworzenie w sumie 2300 miejsc pracy w sektorze produkcyjnym i ok. 3500 w sektorze usługowym.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl