wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

5°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocław w prestiżowym rankingu European Cities & Regions of the Future 2022/23. Nagrody wręczono w Cannes
Laureaci rankingu European Cities & Regions of the Future 2022/23 arch. prywatne
Laureaci rankingu European Cities & Regions of the Future 2022/23

Na Międzynarodowych Targach Nieruchomości MIPIM w Cannes we Francji wręczono nagrody w liczącym się na świecie rankingu European Cities & Regions of the Future 2022/23. Wrocław zajął pierwsze miejsce w kategorii miast średnich za przyjazność dla biznesu i był trzeci wśród wszystkich miast średniej wielkości. W trzech innych kategoriach stolica Dolnego Śląska znalazła się w ścisłej czołówce.

Reklama

MIPIM 2022 w Cannes we Francji

Międzynarodowe Targi Nieruchomości MIPIM w Cannes we Francji to najważniejsze branżowe wydarzenie w Europie. Od 33 lat MIPIM organizowane jest w Pałacu Festiwalowym w Cannes.

Tegoroczna edycja MIPIM 2022, odbyła się w dniach 15-18 marca.To 4 dni spotkań, wykładów i konferencji dotyczących rynku inwestycyjnego.

W MIPIM 2022 uczestniczyło 17 tys. osób z 70 krajów. Obecni byli wszyscy najwięksi na świecie inwestorzy i deweloperzy oraz architekci, firmy doradcze i konsultingowe, fundusze inwestycyjne, miasta i regiony.

Wrocław – best for business friendliness w European Cities & Regions of the Future 2022/23

Podczas MIPIM 2022 wręczono nagrody w tegorocznym, prestiżowym rankingu European Cities & Regions of the Future 2022/23. Raport opracowywany jest przez fDi Magazine – opiniotwórcze pismo z grupy Financial Times.

W kategorii miast średnich (od 200 do 750 tys. mieszkańców), w której oceniano najlepsze warunki dla biznesu (Mid-sized cities – best for business friendliness) Wrocław był najlepszy i wyprzedził m.in. Poznań, Bratysławę, Tallin, Łódź, Wilno i Edynburg. W tym zestawieniu brano pod uwagę m.in. liczbę firm zaawansowanych technologicznie w sektorach usługowym i badawczo-rozwojowym.

Wyróżnienia dla Wrocławia odebrał w Cannes Jacek Barski, szef Departamentu Strategii i Rozwoju Miasta.

Nagrody w rankingu European Cities & Regions of the Future przyznaje zespół niezależnych ekspertów. Jeśli wygrywamy w kategorii miast średniej wielkości, to jest to dla nas wielkie wyróżnienie. Pokazuje, że Wrocław jest dobrym miejscem do inwestowania, a to się przekłada m.in. na wpływy podatkowe czy wizerunek miasta
Jacek Barski, dyrektor Departamentu Strategii i Rozwoju Miasta.

Wrocław w European Cities & Regions of the Future 2022/23

Wysokie 3. miejsce Wrocław zajął w ogólnej klasyfikacji TOP 10. Średniej wielkości europejskie miasta przyszłości 2022/2023 (Mid-sized European cities of the future 2022/23 – overall). W tym zestawieniu wyprzedzili nas tylko Zurych i Wilno.

Natomiast na 4. pozycji sklasyfikowano Wrocław w kategorii TOP 10. Średniej wielkości europejskie miasta przyszłości 2022/2023 – potencjał gospodarczy.

Na 9. miejscu Wrocław był w dwóch kategoriach – TOP 10. Średniej wielkości europejskie miasta przyszłości 2022/2023 – kapitał ludzki oraz TOP 10. Średniej wielkości europejskie miasta przyszłości 2022/2023 – strategia bezpośrednich inwestycji zagranicznych.

W kategorii regionów średniej wielkości (od 1,5 do 4 mln mieszkańców) Dolny Śląsk zajął wysokie 2. miejsce. Nasz region wyprzedziła tylko Holandia Północna.

Raport opracowywany przez „fDi Magazine” udowadnia, że Wrocław jest nie tylko miastem otwartym i przedsiębiorczym, ale również przyjaznym biznesowi i inwestycjom zagranicznym. Cieszy także wyróżnienie dla Dolnego Śląska, który sukcesywnie buduje swoją markę hubu technologicznego oraz lidera innowacyjności w Polsce oraz Europie. Dobry biznes idzie zawsze w parze z dobrą jakością życia, a o to szczególnie dbamy w naszym mieście
Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, wypowiedź z lutego br. gdy fDi Magazine ogłaszał tegoroczne wyniki rankingu.

Wrocław liderem w przyciąganiu inwestorów

Ranking fDi European Cities and regions of the Future, opracowywany jest przez fDi Inteligence – opiniotwórcze pismo z grupy Financial Times. Magazyn specjalizuje się w inwestycjach zagranicznych. W tym rankingu Wrocław od lat zajmuje czołowe miejsca.

European Cities & Regions of the Future 2022/23 from Wroclaw

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl