wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 15:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Spółka dm inwestuje we Wrocławiu i mówi: „tu bije nasze serce”. Tworzą nowe miejsca pracy
Czterech mężczyzn. Pierwszy z prawej strony to Hubert Iwanowski, dyrektor Obszaru Marketingu i Zakupów dm w Polsce. dm
Czterech mężczyzn. Pierwszy z prawej strony to Hubert Iwanowski, dyrektor Obszaru Marketingu i Zakupów dm w Polsce.

Znana na świecie sieć drogerii dm inwestuje we Wrocławiu. Firma otworzyła u nas swoją polską centralę. Teraz powstają kolejne sklepy, a to oznacza nowe miejsca pracy we Wrocławiu. Z Hubertem Iwanowskim, dyrektorem marketingu i zakupów dm w Polsce rozmawia Jarek Ratajczak.

Reklama

Drogerie dm kontra Rossmann. Rywalizacja dopiero się rozpoczyna

Drogeria dm to niemiecka sieć „dm-drogerie markt”. Wiadomo, że „dm-drogerie markt” to największy konkurent sieci Rossmann na niemieckim rynku. W Polsce ta rywalizacja dopiero się rozpoczyna, bo Rossman ma już w naszym kraju ugruntowaną pozycję, a dm zaczyna otwierać swoje placówki. Dla was to trochę bratobójcza walka?

Hubert Iwanowski, dyrektor Obszaru Marketingu i Zakupów dm w Polsce:Polski rynek jest dynamiczny i wierzymy, że jest tu miejsce dla nas, że polscy konsumenci pokochają nasze marki z wzajemnością. Bardzo zależy nam na ich zaufaniu. Jesteśmy przekonani, że każdy nowy gracz na rynku to zysk dla klienta. Rossmann, nasz główny konkurent, znany nam już z niemieckiego rynku. Naszą myślą przewodnią nie jest to, jak sprawić, żeby klient kupił więcej, tylko co zrobić, żeby czuł się w naszych drogeriach dobrze i chciał jak najczęściej robić zakupy właśnie u nas.

Dlaczego polska centrala dm powstała we Wrocławiu?

Polska centrala dm jest we Wrocławiu. Dlaczego wybraliście stolicę Dolnego Śląska, a nie np. Warszawę?

– Wybór lokalizacji siedziby we Wrocławiu oraz lokalizacji naszych pierwszych sklepów podyktowany jest kilkoma praktycznymi aspektami. Wrocław to duża, dynamicznie rozwijająca się aglomeracja, znajdująca się w pierwszej trójce najliczniej zamieszkałych miast w Polsce. Położony jest blisko granicy niemieckiej, skąd pochodzi znaczna część naszego zespołu wspierającego otwarcie i rozwój dm w Polsce, bardzo wielu mieszkańców Wrocławia posługuje się językiem niemieckim, co w procesie rekrutacji polskiego trzonu zespołu dm było też sporym ułatwieniem.

Ważne były dla nas także względy logistyczne. Na wrocławskim Oporowie znajduje się nasz magazyn, skąd dostarczane są produkty do poszczególnych drogerii, choć sprawną dystrybucję zapewnia nam także magazyn w miejscowości Wypędy pod Warszawą, obsługujący nasz sklep internetowy dm.pl.

Między innymi dlatego też w pierwszej kolejności będziemy rozwijać się właśnie w rejonie Dolnego Śląska, czy nieco szerzej patrząc, południowo-zachodniej Polski.

Gdzie powstaną drogerie dm we Wrocławiu?

Pod koniec 2022 roku otworzyliście we Wrocławiu drugi sklep, a lutym 2023 kolejny (w nowym, lokalnym centrum handlowy przy skrzyżowaniu ul. Strachocińskiej i Przy Torze na Wojnowie). Co dalej, pytam o kolejne wasze placówki w mieście i w Polsce? Gdzie będziecie? Czy nastawiacie się na duże galerie, mniejsze osiedlowe centra handlowe czy własne osobne lokalizacje?

– Nie postawiliśmy sobie za cel otwarcia konkretnej liczby drogerii. Chcemy, żeby każdy nasz sklep, który uruchomimy w Polsce, prosperował dobrze i był lubiany przez klientów. Nie ilość, tylko jakość. Będziemy rozwijać się w różnych lokalizacjach: w parkach handlowych, galeriach i przy ulicach.

Aktualnie posiadamy 11 drogerii - 3 we Wrocławiu i po jednej w Jeleniej Górze, Lubaniu, Lesznie, Wodzisławiu Śląskim, Żorach, Krakowie są 2, Myślenicach. Dodatkowo klienci z całej Polski mogą korzystać z aplikacji „Mój dm” oraz ze sklepu internetowego.

Dm miejsca pracy. Rekrutacja

Ile osób już zatrudniacie i czy szukacie pracowników?

– Aktualnie zatrudniamy w Polsce około 200 osób i wciąż prowadzimy rekrutacje na różne stanowiska - zarówno do naszych sklepów, jak i do naszej administracji we Wrocławiu. Pełna lista aktualnie prowadzonych rekrutacji znajduje się na stronie internetowej dm.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl